Weekendowe sukcesy zawodników KM Cross Lublin

W miniony weekend zawodnicy KM Cross Lublin mieli okazję wystąpić w kilku ciekawych imprezach. Crossowcy z Koziego Grodu startowali w 6. rundzie mistrzostw Niemiec ADAC MX Masters, mistrzostwach Polski w motocrossie i mistrzostwach Polski w cross-country. Mimo, iż w kraju nad Renem nie udało im się zdobyć medali, to na pozostałych wyścigach już tak.

Podczas mistrzostw Niemiec ADAC MX Masters Maciej Więckowski zanotował najlepszy występ w historii swoich startów w Niemczech. Mimo, iż nie załapał się na żaden medal, to w końcowej klasyfikacji zajął wysokie, dziewiąte miejsce. W tych samych zawodach Dymitr Asmanow uplasował się na siedemnastej pozycji, zaś Kamil Osieleniec – startujący jako rezerwowy – zajął dwudziestą trzecią pozycję. – Mistrzostwa Niemiec to duży sukces dla naszych chłopaków. W Niemczech startuje cały świat. Tak więc dziewiąte miejsce Maćka Więckowskiego to duży sukces, tak samo jak siedemnaste Dymitra Asmanowa i dwudzieste trzecie Kamila Osieleńca. Widać, że starty za granica przynoszą efekty – cieszy się Robert Więckowski, wiceprezes KM Cross Lublin.

Klasę Kobiet na mistrzostwach Polski, które tym razem odbywały się z Lidzbarku Warmińskim, zdominowała Karolina Liszewska z KM Cross, stając na najwyższym stopniu podium. W klasie Open drugie i trzecie miejsce podzielili między siebie bracia Kędzierscy. Na drugiej pozycji uplasował się Łukasz, a na trzeciej Karol. W klasie Quadów na piątym miejscu znalazł się Artur Szczerbak, zaś w klasie MX2 pojawił się Jakub Komsta, wracający po kontuzji. Ten zawodnik uplasował się na trzynastej pozycji.

Trzecie zawody, na których w miniony weekend pojawili się zawodnicy z lubelskiego KM Cross to mistrzostwa Polski w cross-country. Zawody odbywały się w Obornikach, gdzie klasę Junior wygrał Maciej Sagan, zaś w klasie Senior 2 siódmą lokatę zajął Łukasz Małek.