Maciej Więckowski jedzie dla Polski w sześciodniówce

Maciej Więckowski jedzie dla Polski w sześciodniówce

Maciej Więckowski, zawodnik KM Cross Lublin reprezentuje Polskę podczas zespołowych Mistrzostw Świata w Enduro. Prestiżowa impreza rozpoczęła się w poniedziałek, a lubelski mistrz Polski w motocrossie radzi sobie na trasie w Rivanazzano bardzo dobrze.

ISDE Six days, czyli popularna „sześciodniówka” mająca ponad 100 lat historii, to najsłynniejsza na świecie rywalizacja motocyklistów enduro, ściągająca na linię startu najbardziej doświadczonych zawodników z całego globu. Formuła tych zawodów łączy ze sobą nie tylko elementy umiejętności jazdy na motocyklu, ale też umiejętności jego naprawy i samodzielnego przygotowania do zawodów.

Mistrz Polski w motocrossie, próbuje swoich sił i od razu zaczyna od najmocniejszych. Aktualnie lublinianin zajmuje pierwsze miejscu w Mistrzostwach Polski Enduro oraz drugie miejsce w Mistrzostwach Europy. Tym sposobem dostał nominacje do najbardziej prestiżowej imprezy tego typu na Świecie. Tegoroczna edycja odbywa się we Włoszech gdzie w czteroosobowej drużynie reprezentacja Polski będzie rywalizowała przez sześć dni z najlepszymi zawodnikami świata!

Nasz kraj reprezentują: Kacper Baklarz, Aleksander Bracik, Dominik Olszowy i właśnie Maciej Więckowski, którzy trenują pod okiem Macieja Wróbla, członka jedynego Polskiego zespołu w historii, który wygrał ISDE. Jest to jeden z najmłodszych zespołów startujących w „sześciodniówce”, co jest efektem działań podjętych przez Polski Związek Motorowy, który zdecydował się popularyzować enduro wśród młodych zawodników.

Rajd rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do soboty włącznie. Finałem będzie wyścig motocrossowy, w którym Maciej Więckowski będzie mógł pokazać 100% swoich możliwości. – Jedziemy we Włoszech jako kadra Polski i idzie nam całkiem dobrze – mówi lubelski zawodnik. – Nie liczymy na zwycięstwo, ale zbieramy niezbędne doświadczenie. Trasa jest wymagająca, szczególnie odcinki specjalne. Są bardzo szybkie, rozgrywane na twardej nawierzchni. Trzeba być skupionym cały czas – dodaje Więckowski.

Wyścig zakończy się 4 września.


Fortuna Kod Promocyjny 2021: 2700 zł + 20 zł freebet – SPRAWDŹ