WTA Rzym 2022 finał: kiedy gra Iga Świątek z Ons Jabeur w finale? O której godzinie mecz i gdzie transmisja na żywo?

Historia pisze się na naszych oczach, a przed nami przecież dopiero na WTA Rzym 2022 finał: Iga Świątek – Ons Jabeur. Polka wygrała 27. meczy z rzędu, wyrównując rekordowe osiągnięcie Sereny Williams. Teraz Iga ma szansę na piąty z rzędu tytuł! Wiemy z kim Świątek zagra w finale w Rzymie, o której godzinie mecz i gdzie oglądać.

Ostatni krok do obrony tytułu, a więc WTA Rzym 2022 finał: Świątek – Jabeur

Iga Świątek przed rokiem okazała się najlepsza na kortach ceglanych w Rzymie. Polka w wielkim finale pokonała Karolinę Pliskovą. Teraz jej rywalką w finale WTA Rzym 2022 będzie Ons Jabeur. Szykuje się pasjonujące widowisko, zwłaszcza, że Świątek jest w gazie, co potwierdziła w meczu półfinałowym. 27. wygranych z rzędu, 4 tytuły z rzędu robią wrażenie. Czy Polka przedłuży swoją już i tak niesamowitą serię?

Droga Igi Świątek do finału w Rzymie

Świątek kapitalnie poczyna sobie w Rzymie. W kilku meczach była w delikatnych tarapatach, ale wówczas pokazała, że jej przygotowanie mentalne i fizyczne stoi na naprawdę wysokim poziomie. Wystarczy wspomnieć, że Iga Świątek na WTA Rzym 2022 nie straciła ani jednego seta! A przecież rywalizowała nie z byle kim. W półfinale pokonała Arynę Sabalenkę, w ćwierćfinale Biancę Andreescu, a wcześniej także Victorię Azarenkę czy Gabrielę Ruse.

WTA Rzym 2022 finał

Droga Ons Jabeur do finału w Rzymie

Za Ons Jabeur emocjonujący półfinał. Tunezyjka wygrała w nim pierwszego seta przeciwko Darii Kasatkinie, ale w drugim potrafiła ugrać tylko jednego gema. W konsekwencji o awansie do finału WTA Rzym 2022 zadecydował trzeci set. Tunezyjka była już jedną nogą poza turniejem, bowiem musiała bronić piłki meczowej. Ta sztuka udała się jednak wspomnianej Ons Jabeur, która w ostatnim secie pokonała Darię Kasatkinę 7:5 i zagra w finale WTA w Rzymie przeciwko Idze Świątek. Już przed turniejem Ons Jabeur wymieniana była w gronie faworytek turnieju. Wszak, pod nieobecność Świątek wygrała ostatnią imprezę w Madrycie. W gwoli ścisłości dodajmy, że Jabeur w drodze po WTA Rzym 2022 finał pokonała także Cirsteę, Tomljanović, Putincewą oraz Sakkari.

Kiedy finał WTA Rzym 2022? O której godzinie mecz Świątek – Jabeur?

Wiemy już, kiedy gra Świątek w finale w Rzymie. Finał WTA Rzym 2022 o godzinie 13:00, w dniu 15 maja 2022 roku. Bądźcie Państwo przed telewizorami lub komputerami. Historia, jak już wspomnieliśmy, pisze się na naszych oczach. Tego nie można przegapić.

Gdzie obejrzeć WTA Rzym 2022 finał – mecz Iga Świątek – Ons Jabeur?

Skoro wiadomo, kiedy gra Iga Świątek – Ons Jabeur i o której godzinie finał WTA Rzym 2022, to warto też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie transmisja meczu finałowego. Transmisje zapewnił kanał Canal+ Premium oraz serwis Canal+ Online. Jazda Iga! Po zwycięstwo, po piąty tytuł z rzędu! Po historię!