WTA Rzym 2022. Iga Świątek coraz bliżej rekordu wszechczasów! Przed nią finał turnieju w Rzymie, z kim zagra?

Iga Świątek zaprezentowała kapitalną dyspozycję w półfinale WTA Rzym 2022. Polka bez żadnych kłopotów w 1 godzinę i 16 minut pokonała Arynę Sabalenkę 6:2, 6:1 i już poznała swoją rywalkę w finale WTA w Rzymie, którą będzie Ons Jabeur. Świątek wygrała 27. mecz z rzędu i jest coraz bliżej historycznego osiągnięcia.

Iga Świątek w drodze po obronę tytułu na WTA Rzym 2022 i zbliżenie się do rekordu

Finał WTA Rzym 2022: Iga Świątek – Ons Jabeur.

Pokonując Arynę Sabalenką, Iga Świątek wygrała swój 27. mecz z rzędu. Kapitalna passa Polki trwa w najlepsze i już, wyrównała rekordowe osiągnięcie Sereny Williams z 2015 roku. Co ciekawe, żadnej innej tenisistce, licząc od 2000 roku nie udało się wygrać więcej meczy z rzędu. Jeżeli Świątek utrzyma taką dyspozycję, to już na Roland Garros będzie miała okazję zbliżyć się do rekordu wszechczasów.

WTA Rzym 2022 Iga Świątek

Ten póki co dierży Venus Williams, która wygrała 35 meczy z rzędu. Przed Polką jest jeszcze jej siostra Serena (34 wygrane z rzędu) oraz Justine Henin (32 mecze). Gdzie jest sufit możliwości Igi Świątek? Jak pokazuje WTA Rzym 2022 wydaje się, że bardzo wysoko i nikt nie wie, jak długo Polka może jeszcze wygrywać. Oby jak najdłużej!

5 2 votes
Article Rating