WTA Rzym 2022 – zapowiedź, nagrody, gdzie obejrzeć, wyniki, kiedy gra Świątek?

Nadciąga kolejny, ważny turniej w tenisowym kalendarzu, a mianowicie Internazionali D’italia 2022. W stolicy Włoch zobaczymy naturalnie Igę Świątek, która wraca po krótkiej przerwie, spowodowanej drobnym urazem. Czy wygra piąty turniej z rzędu? Zapraszamy na zapowiedź WTA Rzym. Dowiesz się nieco o samej imprezie, puli nagród oraz wskażemy, gdzie oglądać mecze na żywo.

WTA Rzym 2022 – zakłady bukmacherskie, gdzie stawiać?

Jeżeli chcesz stawiać na mecze Igi Świątek zakłady lub na inne, dowolne spotkanie WTA Rzym 2022, polecamy trzy poniższe strony. Znajdziesz tam korzystne kursy bukmacherskie, wiele rynków oraz bonusy powitalne za rejestrację.

Bukmacher Bonusy Sprawdź!

Zakłady bukmacherskie STS

100% do 300 zł, Cashback 100 zł, bonusy reload do 1500 zł

Zarejestruj się

Betclic

Cashback do 200 zł

Zarejestruj się

fortuna typy na dziś

Freebet 20 zł, cashback 600 zł, 100% do 2100 zł

ZAREJESTRUJ SIĘ

Kiedy WTA Rzym 2022? Drabinka i wyniki pod lupą

Turniej pań Internazionali D’italia 2022 rozpocznie się 9 maja i potrwa do 16 maja. Mamy nadzieję, że w ostatnim dniu, w wielkim finale zobaczymy Igę Świątek. Są ku temu mocne podstawy, o których pomówimy za chwilę. Impreza, jak w tej części sezonu bywa, rozgrywana jest na ceglanej nawierzchni. Gospodarzem turnieju WTA Rzym jest kompleks Foro Italico. To ogromne centum sportu w stolicy Włoch, którego oprócz kortów tenisowych, częścią jest legendarny Stadio Olimpico. Kompleks Foro Italico posiada 11 kortów, z czego 8 z nich służy na potrzeby turnieju Italian Open. Finał WTA Rzym zostanie rozegrany na Campo Centrale, który może pomieścić ponad 10 tysięcy widzów.

wta rzym 2022

Zawodnicy WTA Rzym 2022? Kto gra, kogo zabraknie?

Organizatorzy podali już listę uczestników WTA Rzym 2022. Nas, naturalnie, jako polskich kibiców cieszy powrót Igi Świątek, która opuściła ostatni turniej w Madrycie z powodu drobnego urazu. W Rzymie wystąpi cała śmietanka kobiecego tenisa, włącznie z czołową dziesiątką rankingu. Nie może to dziwić, bowiem Italian Open jest przedsmakiem przed wielkim Roland Garrosem.

Faworyci

Kogo można uznać za faworyta? Niewątpliwie Igę Świątek, która wygrała cztery turnieje z rzędu i ma apetyt na piąty triumf. Zwłaszcza, że na WTA Rzym broni tytułu wywalczonego przed rokiem. Wówczas Polka, w wielkim finale pokonała Karolinę Pliskovą. Radzimy też zwrócić uwagę na Sabalenkę, Badosę, Pegulę czy Jabeur.

WTA Rzym 2022 – nagrody dla najlepszych, pula nagród

Na turnieju WTA Rzym 2022 pula nagród wynosi dokładnie 2 527 250 euro. To ogromny wzrost, względem turnieju rozegranego przed rokiem. Wówczas nagrody wynosiły o około milion euro mniej, a dokładnie 1 577 613 euro.

Gdzie obejrzeć turniej WTA Rzym 2022? Transmisja na żywo

Prawa do transmitowania cyklu WTA w 2022 roku posiada Canal+. Wobec tego na antenach tego nadawcy będzie można oglądać mecze Igi Świątek oraz inne, ciekawe spotkania WTA Rzym 2022. Transmisja dostępna będzie też w internecie, za pośrednictwem serwisu Canal+ Online.

Polacy na WTA Rzym 2022

Niestety, na turnieju w Rzymie zobaczymy wyłącznie Igę Świątek. Pozostaje więc trzymać kciuki za naszą jedynaczkę. Iga zagra za to na Roland Garros 2022 i znamy wszelkie szczegóły.