Australian Open 2023 kwalifikacje: kiedy i którzy Polacy grają?

Australian Open 2023 kwalifikacje

Czas na wielkoszlemowy Australian Open 2023. Emocje sięgają zenitu i to głównie ze względu na występ Igi Świątek. Jednak w Melbourne zobaczymy także innych Polaków. Najpierw emocji dostarczą nam kwalifikacje Australian Open 2023. Kiedy, którzy Polacy grają? Wszystko znajdziesz w poniższym tekście.

Kwalifikacje Australian Open 2023: kiedy, Polacy

Jasne jest już, że do Australian Open 2023 kwalifikacje rozpoczną się w poniedziałek, 9 stycznia 2023 roku. Z kolei losowanie drabinki głównej zaplanowano na poniedziałek 12 stycznia 2023 roku.

Wiadomo już także, że w drabince głównej Australian Open zobaczymy Igę Świątek, Magdę Linette oraz Huberta Hurkacza. Cała trójka będzie oczekiwać na wyniki kwalifikacji i losowanie drabinki turnieju głównego. Niestety w Melbourne nie może zagrać zdyskwalifikowany Kamil Majchrzak.

Jeżeli chodzi o Australian Open 2023 kwalifikacje, to naszym rodzynkiem będzie Magdalena Fręch. Do eliminacji nie zakwalifikowali się Kacper Żuk, Daniel Michalski czy Weronika Falkowska. Zrezygnowała z kolei Maja Chwalińska.

Zatem na Australian Open 2023 Polacy na pewno będą nas reprezentować w trójce Świątek, Linette i Hurkacz. Liczymy, że drogą kwalifikacji dołączy do nich wspomniana Magdalena Fręch. Przed Polką jednak trudne zadanie, o czym świadczy jej eliminacyjna drabinka.

Australian Open 2023 kwalifikacje – drabinka kobieca

Jak wygląda drabinka na kwalifikacje Australian Open 2023? Magdalena Fręch rozstawiona została w nich z numerem piątym. Na początek zagra przeciwko Sinji Kraus (197. WTA). Jeżeli wygra, to w drugiej rundzie czeka ją pojedynek z Sachią Vickery (184. WTA) lub Kathinką Von Deichmann (228. WTA). W decydującym meczu, Magdalena Fręch może trafić chociażby na Rebekę Masarovą (130. WTA), która grała w finale WTA 250 w Auckland.

Jak wygląda drabinka kwalifikacji Australian Open 2023? Jest na niej sporo dobrych i utalentowanych tenisistek. Wystarczy wspomnieć chociażby o nadziei czeskiego tenisa, 18-letniej Lindzie Noskovej, która w finale WTA w Adelajdzie przegrała z Aryną Sabalenką. Wcześniej Linda Noskova ograła jednak takie tuzy kobiecego tenisa, jak Jabeur, Azarenkę czy Kasatkinę. Oj, ta dziewczyna może namieszać, jeśli przejdzie przez Australian Open 2023 kwalifikacje.

Kolejnymi tenisistkami, które spróbują przebrnąć przez eliminacje Australian Open i na które warto zwrócić uwagę są Alycia Parks ze Stanów Zjednoczonych, Ana Konjuh z Chorwacji czy Sara Errani z Włoch. Wszystkie z nich uważane są za faworytki kwalifikacji w Melbourne.

Czy Magdalena Fręch awansuje do drabinki głównej Australian Open 2023? Kwalifikacje nie będą łatwe, ale liczymy, że Magdalena potwierdzi dobrą dyspozycję i wywalczy wspomniany awans.

Australian Open 2023 kwalifikacje – drabinka mężczyzn

Choć w eliminacjach mężczyzn nie zobaczymy żadnego Polaka, to żaden kibic nie będzie mógł narzekać na brak emocji, jako przedsmak przed drabinką główną Australian Open 2023. Eliminacje mężczyzn rozpoczną się również w najbliższy poniedziałek, 9 stycznia 2023 roku.

Na liście kwalifikacji znalazło się wielu uznanych tenisistów. Wymienić można chociażby Pablo Andujara i Fernando Verdasco z Hiszpanii, Federico Delbonisa z Argentyny czy Denisa Kudlę ze Stanów Zjednoczonych.

Kwalifikacje Australian Open 2023 – zasady

W przypadku Australian Open 2023 kwalifikacje podzielono na trzy etapy. Zatem, żeby zagrać w drabince głównej, tenisiści i tenisistki muszą wygrać trzy mecze. Owszem, może zdarzyć się też tak, że znajdzie się tam przegrany, na przykład w przypadku jakiejś kontuzji czy rezygnacji któregoś z wcześniej zakwalifikowanych zawodników.

Kwalifikacje Australian Open nie są zatem skomplikowane, jeśli chodzi o zasady. Są jednak wymagające od strony psychicznej i fizycznej. W kilka dni trzeba bowiem zagrać trzy mecze na najwyższym poziomie, bowiem do drabinki głównej Australian Open 2023 chce zakwalifikować się każdy. Oczywiście, sam Wielki Szlem jest jeszcze bardziej wymagający. Zatem żaden z kwalifikantów nie może mieć prawa do narzekania.