Kiedy gra Iga Świątek najbliższy mecz w Roland Garros?

Kiedy gra Iga Świątek najbliższy mecz w Roland Garros?
Icon Sport

Jasne stało się, kiedy gra Iga Świątek najbliższy mecz. Polka szykuje się do uwielbianego przez siebie Rolanda Garrosa, w którym zmagania rozpocznie 26 maja.

Następny mecz: Iga Świątek – ?

OGLĄDAJ TUTAJ

Najbliższy mecz Igi Świątek na żywo możesz obejrzeć za darmo w serwisie STS. Aby skorzystać z takiej możliwości, konieczna jest rejestracja z powyższego przycisku. Dzięki temu będziesz oglądał nie tylko wszystkie pojedynki Świątek, ale także inne mecze rangi WTA i ATP!

Kiedy gra Iga Świątek najbliższy mecz w Roland Garros?

Iga Świątek przystąpi do Rolanda Garrosa jako triumfatorka dwóch poprzednich edycji, a łącznie w karierze zwyciężała na kortach French Open już trzykrotnie. Polka uważana jest za faworytkę do czwartego w karierze zwycięstwa. Zwłaszcza, że uda się do Paryża jako triumfatorka turniejów w Madrycie i Rzymie, gdzie dwukrotnie w wielkim finale ograła swoją największą konkurentkę, a więc Arynę Sabalenkę. Na razie nie wiadomo jeszcze z kim zagra Świątek najbliższy mecz, gdyż drabinka Rolanda Garrosa nie została rozlosowana.

Skoro wiesz już kiedy gra Świątek, o której i z kim, to warto wspomnieć, że Polka uwielbia grę na mączce. Potwierdzają to trzy triumfy we French Open (2020, 2022, 2023) oraz wygrane w tym sezonie turnieje w Madrycie i Rzymie, o których zresztą już wspomnieliśmy.

Nie trzeba więc tłumaczyć kiedy gra Iga Świątek najbliższy mecz, ale można wspomnieć, że Polka na zeszłorocznym Rolandzie Garrosie pokonała w wielkim finale Czeszkę Karolinę Muchovą. W półfinale Iga okazała się lepsza od Beatriz Haddad Mai. Jak będzie w tym roku?

Kiedy gra Świątek – drabinka Roland Garros

Drabinkę Rolanda Garrosa zamieścimy od razu, jak organizatorzy ją rozlosują.

Ostatnie wyniki Igi Świątek

Przed tym zanim Iga Świątek zagra mecz na WTA w Rzymie, warto sobie przypomnieć jak wyglądały ostatnie imprezy z jej udziałem:

  • Rzym – zwycięstwo w finale z Aryną Sabalenką
  • Madryt – zwycięstwo w finale z Aryną Sabalenką
  • Stuttgart – przegrana w półfinale z Rybakiną
  • BJK – awans do finału z reprezentacją Polski
  • Miami Open – przegrana z Aleksandrową w 1/8 finału
  • Indian Wells – zwycięstwo w finale z Sakkari
  • Dubaj – porażka z półfinale z Kalinskają
  • Doha – zwycięstwo w finale z Rybakiną
  • Australian Open – porażka w 1/16 finału z Noskovą

Jak będzie tym razem? Trzymamy kciuki za zwycięstwo Igi Świątek w najbliższym meczu, ale także w całym turnieju! Jazda po czwarty tytuł w karierze na kortach Ronalda Garrosa!