Kiedy gra Jan Zieliński w finale debla Australian Open 2023? O której, gdzie oglądać?

Kiedy gra Jan Zieliński w finale debla Australian Open 2023? O której, gdzie oglądać?

Magda Linette nie awansowała do finału, ale jest w nim Jan Zieliński. Polak zagra w finale debla Australian Open 2023, tworząc deblową parę z Hugo Nysem. Wiemy kiedy gra Jan Zieliński, o której i gdzie oglądać transmisję. Trzymamy kciuki!

Kiedy gra Jan Zieliński? Finał debla Australian Open 2023

Jan Zieliński będzie czwartym Polakiem, który zagra w wielkoszlemowym finale, w grze podwójnej. Może też być trzecim Polakiem, który zdobędzie tytuł. Do tej pory sztuka ta udała się Wojciechowi Fibakowi w 1978 roku oraz Łukaszowi Kubotowi w 2014 roku. Obaj wygrywali debla na Australian Open. W finałach oprócz nich grali także Fyrstenberg z Matkowskim. Już teraz można powiedzieć, że Jan Zieliński dołączył do galerii sław polskiego debla. Jak mu pójdzie w finale i przede wszystkim kiedy gra Jan Zieliński mecz finałowy AO 2023?

Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem są jedną z rewelacji Australian Open 2023. Polsko-monakijski debel wygrał w Melbourne już pięć meczów, ale czterokrotnie o losach pojedynków musieli przesądzać w trzecim secie. Najgłośniejszym echem obiła się wygrana z rozstawionymi Rajeevem Ramą i Joe Salisbury'm w trzeciej rundzie.

Teraz przed nami finał. Kiedy gra Jan Zieliński? 28 stycznia 2023 roku, a więc w sobotę. Finał AO 2023 prawdopodobnie o godzinie 11:00 czasu polskiego, a więc tuż po zakończeniu singla pań. Z kim zagrają Zieliński / Nys w finale? Ich rywalami będzie para gospodarzy Hijikata / Kubler.

Gdzie oglądać finał debla Nys / Zieliński – Hijikata / Kubler? Transmisja

Finał gry podwójnej Australian Open 2023 z Janem Zielińskim obejrzysz na Eurosport 1 lub Eurosport 2. Transmisja online za darmo w zakładach Betclic:

OGLĄDAJ TUTAJ