Start Gniezno – Wybrzeże Gdańsk typy, transmisja i zapowiedź

Dzieje się na zapleczu PGE Ekstraligi. Mecz w Gnieźnie może mieć kolosalne znaczenie w kontekście tego, która drużyna spadnie z eWinner 1. ligi. Przed tym pojedynkiem prezentujemy atrakcyjne Start Gniezno – Wybrzeże Gdańsk typy.

Wyborne typy na pojedynek Aforti Start Gniezno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk (4.07.2022)

Ekipa z Gniezna w tym sezonie nie błyszczy. Gdańszczanie też nie jadą fenomenalnie, ale ostatnio chyba złapali wiatr w żagle. Oczywiście wzięliśmy to pod uwagę, analizując Start Gniezno – Wybrzeże Gdańsk kursy.

Start przyjmie mocny cios od Wybrzeża?

Aforti Start Gniezno zajmuje siódme miejsce w tabeli eWinner 1. ligi. Dotychczas ta drużyna zgromadziła siedem punktów, notując trzy zwycięstwa, remis, a także sześć porażek. Nad ostatnim w tabeli ROW-em Rybnik ma tylko “oczko” przewagi. Czerwono-czarni zatem szalenie mocno potrzebują punktów.

Start Gniezno - Wybrzeże Gdańsk typy

Jeżeli chodzi natomiast o Zdunek Wybrzeże Gdańsk, to ta ekipa w zestawieniu ligowym znajduje się na szóstej pozycji. Ma w dorobku 10 “oczek”. Póki co gdańszczanie wywalczyli cztery zwycięstwa i sześciokrotnie musieli uznawać wyższość drużyn przeciwnych.

Pierwszy mecz tych dwóch ekip w bieżącym sezonie odbył się 24 kwietnia 2022 roku w Gdańsku. Wówczas zespół z pierwszej stolicy Polski triumfował 52:37. Warto jednak nadmienić, że Wybrzeże jechało wtedy bez Timo Lahtiego, natomiast jednym z liderów Startu był Szymon Szlauderbach, który teraz jest kontuzjowany.

Obecnie Wybrzeże ma Fina, a Start musi sobie radzić bez swojego podstawowego zawodnika U24. Choćby dlatego podsuwamy Start Gniezno – Wybrzeże Gdańsk typy, że pojedynek w Gnieźnie zakończy się triumfem przyjezdnych.

Lahti doskonale zna gnieźnieński tor, bo przecież jeszcze do niedawna tam jeździł. Podobnie zresztą jak Adrian Gała, wychowanek Startu. Właśnie on powinien być w tym spotkaniu mocnym ogniwem Wybrzeża. Zakładamy, że popularny “Henioo” zapisze przy swoim nazwisku co najmniej 7 “oczek”. Swoje powinni zrobić też Rasmus Jensen i powracający po kontuzji Jakub Jamróg.

Start Gniezno – Wybrzeże Gdańsk składy. Oto awizowane zestawienia

Dla czerwono-czarnych to bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Jak wyglądają Start Gniezno – Wybrzeże Gdańsk składy awizowane na tę konfrontację?

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

1. Piotr Gryszpiński
2. Rasmus Jensen
3. Adrian Gała
4. Jakub Jamróg
5. Timo Lahti
6. Kamil Marciniec
7. Karol Żupiński

Aforti Start Gniezno

9. Antonio Lindbaeck
10. Ernest Koza
11. Philip Hellstroem-Baengs
12. Oskar Fajfer
13. Peter Kildemand
14.Marcel Studziński
15. Mikołaj Czapla

Start Gniezno – Wybrzeże Gdańsk transmisja. Gdzie obejrzeć ten mecz?

Rewanżowy pojedynek czerwono-czarnych z ekipą znad morza zaplanowano na 4 lipca. Początek zmagań przewidziany został na godzinę 18:00.

Gdzie dostępna będzie Start Gniezno – Wybrzeże Gdańsk transmisja? Przekaz live udostępniony zostanie na Canal+ Sport 5 i Canal+ online.

FAQ

  • Jak wygląda sytuacja w tabeli przed meczem Wybrzeże – Start?

Aforti Start Gniezno zajmuje 7. miejsce, a Zdunek Wybrzeże Gdańsk znajduje się na 6. lokacie.

  • Gdzie transmisja z meczu w Gnieźnie?

Na Canal+ Sport 5 i Canal+ online.