GP Monako 2023 F1 (28.05.2023) – zapowiedź, godzina, wyścig, transmisja i wyniki live

GP Monako 2023 F1 (28.05.2023) – zapowiedź, godzina, wyścig, transmisja i wyniki live
fot. Icon Sport

Fani sportów motorowych ostrzą sobie zęby przed kolejnymi zmaganiami w ramach Formuły 1. Tym razem rywalizacja toczyć się będzie w GP Monako 2023. Co warto wiedzieć przed tym wyścigiem?

GP Monako 2023 F1 (28.05.2023)

Końcówka maja miała być niezwykle intensywna dla fanów i kierowców Formuły 1. Rzeczywistość jednak nieco to zweryfikowała. Wszystko za sprawą tego, iż GP Emilii-Romanii zostało odwołane. Na taką decyzję organizatorów wpłynęła trudna sytuacja meteorologiczna i hydrologiczna we Włoszech. Sprawa była naprawdę poważna, więc uznano, że ze względu na bezpieczeństwo zawodników nie może dojść do rywalizacji.

I taką decyzję należy w pełni uszanować. Teraz możemy skupić się na kolejnych zmaganiach w ramach F1 2023. Na horyzoncie Grand Prix Monako 2023. Z pewnością emocji po raz kolejny absolutnie nie zabraknie.

Na wstępie warto wspomnieć, że wyścig GP Monako odbędzie się F1 28.05.2023. Wszystkim fanom sportów motorowych zalecamy, by zapisali sobie ten termin. Na pewno warto wygospodarować sobie trochę czasu, by w ostatnią niedzielę maja śledzić rywalizację w ramach elitarnego cyklu.

Godnym uwagi jest fakt, że Grand Prix Monako Formuły 1 ma bardzo bogatą historię. Pierwszą edycję zmagań w tym kraju w 1929 roku zorganizował Antony Noghes, producent papierosów oraz mieszkaniec Monte Carlo. Taki pomysł popierał ówczesny władca Książę Louis II. Właśnie on stworzył organizację “Automobile Club de Monaco”, której Noghes był pierwszym prezydentem.

Inauguracyjny wyścig w Monako zakończył się zwycięstwem Williama Grovera-Williamsa, który rywalizował w samochodzie Bugatti. Po zmaganiach w 1950 roku, gdy triumfował Juan Manuel Fango, w następnych latach Grand Prix Monako nie rozgrywano. Wyścig powrócił do harmonogramu dopiero w 1955 roku.

Później odbywał się już praktycznie bez przerw. Aż do sezonu 2020. Wówczas zrezygnowano z organizacji zmagań, ze względu na pandemię koronawirusa. Na szczęście już rok później kierowcy ponownie spotkali się w Monako i znów mieli możliwość rywalizacji o triumf. Najlepszy okazał się wtedy Max Verstappen.

Warto wspomnieć, że tor Circuit de Monaco znajduje się w Monte Carlo. Długość okrążenia wynosi 3,340 km. Liczba okrążeń do pokonania przez kierowców to 78. Łączny dystans wynosi natomiast 260,520 km.

Gdzie obstawiać GP Monako 2023 – zakłady i kursy bukmacherskie

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej obstawiać zakłady i kto ma najlepsze kursy bukmacherskie, jeżeli mowa o Formuła 1 2023? Zapoznaj się koniecznie z poniższym zestawieniem. Wydaje się, że rozwiewa ono wszelkie wątpliwości.

Bukmacherzy
Bonusy
Odbierz swoją ofertę

1.Superbet

najlepsi bukmacherzy to SUPERBET

🎁Bonus - do 3754 zł

✅Załóż konto z kodem - LUBSUPER

 

ODBIERZ BONUS

2.BetclicNajlepsze strony bukmacherskie BETCLIC

🎁Bonus - cashback do 200 zł

✅Załóż konto z kodem - BETPLMAX

 

ODBIERZ BONUS

3.STSSTS

🎁Bonus - do 1660 złotych
✅Załóż konto z kodem - STSMAX

ODBIERZ BONUS

4.Fortunanajlepsi bukmacherzy to Fortuna

🎁Bonus - do 630 zł

✅Załóż konto z kodem - BETMAX

 

ODBIERZ BONUS

5.Betfannajlepsi bukmacherzy online BETFAN

🎁Bonus - do 300 zł złotych

✅Załóż konto z kodem - BETFANMAX

 

ODBIERZ BONUS

GP Monako 2023 (F1 28.05.2023) – kursy na faworytów

W cykl F1 2023 bardzo dobrze wszedł Max Verstappen. To jednak chyba nikogo nie dziwi. Holender w zeszłym sezonie spisywał się wręcz fenomenalnie i w cuglach sięgnął po tytuł mistrza świata. Teraz natomiast doskonale idzie mu podtrzymywanie świetnej formy.

Nic więc dziwnego, że jest jednym z faworytów do wygrania Formuła 1 2023.  Na pewno ma bardzo duże szanse na to, by zwyciężyć podczas zmagań w Monako. Jednak nie tylko jego notowania stoją bardzo wysoko. Na pewno mocno zamieszać może Sergio Perez, który w zeszłym roku triumfował w Monako.

Na dużo stać bez wątpienia również Carlosa Sainza Jr. On w zeszłym sezonie znalazł się na drugim miejscu. Najszybsze okrążenie na swoim koncie zapisał z kolei Lando Norris, zaś z pole position do wyścigu startował Charles Leclerc.

Tak naprawdę może być więc różnie. Bukmacherzy największe szanse na triumf mimo wszystko dają jednak Maxowi Verstappenowi. Holender udowodnił już, że jak najbardziej jest w stanie wygrywać w Monte Carlo. Pierwszy był tam w 2021 roku.

  • Max Verstappen – 1,80
  • Sergio Perez – 4,50
  • Charles Leclerc – 7,00
  • Fernando Alonso – 8,00
  • Lewis Hamilton – 25,00 
  • George Russell – 25,00

GP Monako 2023 – godzina, kiedy, o której wyścig?

Rywalizacja w ramach Grand Prix Monako odbędzie się 28 maja 2023 roku. Na którą wyznaczona została F1 Monako godzina rozpoczęcia zmagań? Wyścig na torze w Monte Carlo wystartuje o 15:00.

W ciemno można zakładać, że zmagania dostarczą nam wielu emocji. O końcowym triumfie mogą zadecydować najmniejsze detale. Pierwszy będzie Max Verstappen czy może ktoś inny zdoła odnotować triumf podczas zmagań o Grand Prix Monako? Czas wszystko zweryfikuje.

Raz jeszcze zatem podkreślmy, że Grand Prix Monako odbędzie się 28 maja, w więc w ostatnią niedzielę maja. Start wyścigu nastąpi z kolei o godzinie 15:00. Wydaje się, że to całkiem dogodna pora na oglądanie rywalizacji najlepszych kierowców świata. Będzie się działo!

GP Monako 2023 – wyniki live i transmisja (gdzie oglądać?)

Viaplay
Szczegóły
Oglądaj na żywo

viaplay

Oglądaj transmisje na TV, komputerze lub telefonie, korzystając z platformy Viaplay.

 
OGLĄDAJ TUTAJ
 

Przed nami F1 wyścig 28.05.2023. Zastanawiasz się, gdzie będzie można oglądać zmagania? Tradycyjnie spieszymy z odpowiedzią na to pytanie, które wraca jak bumerang. Przekaz live pojawi się na platformie Viaplay. Można z niej korzystać na komputerach, nowoczesnych telewizorach, smartfonach, ale i tabletach.

A gdzie będzie można śledzić F1 wyniki Monako? Rezultaty będą pojawiać się m.in.na stronie internetowej i profilach społecznościowych Formuły 1.