Pewne zwycięstwo Granitu nad Unią

Pewne zwycięstwo Granitu nad Unią

Pewny triumf w 1. kolejce sezonu 2020/2021 odniósł Granit Bychawa. Podopieczni Łukasza Gieresza pokonali u siebie Unię Hrubieszów 3:0.

Łukasz Gieresz:

Inauguracja sezonu jest dla nas udana. Rozegraliśmy niezłe spotkanie, w którym widziałem sporą koncentrację u swoich zawodników. Chcieliśmy dobrze wypaść przed swoją publicznością, która na tyle, na ile mogła, dopisała. Wynik w pełni odzwierciedla to, co działo się na boisku, bo stworzyliśmy sobie wiele sytuacji. W pierwszej połowie zdecydowanie zdominowaliśmy rywali, natomiast w drugiej oddaliśmy nieco pola gry przeciwnikom. Trzecia bramka jednak zamknęła spotkanie. Oczywiście nic samo nie przyszło, bo musieliśmy się nabiegać i napocić, żeby wygrać, ponieważ Unia Hrubieszów nie oddała meczu bez walki. Na pewno jesteśmy zadowoleni, ale myślimy już o kolejnym starciu, do którego trzeba się przygotować.


Marek Sadowski:

Temperatura nie rozpieszczała obu zespołów i był to ciężki mecz. Wyszliśmy chyba trochę przestraszeni na to spotkanie i nie byliśmy w stanie przeciwstawić się rywalom. Szybko straciliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, a druga strzelona przez gospodarzy tuż przed przerwą, dobiła nas. W drugiej połowie udało nam się przejąć delikatnie inicjatywę i chcieliśmy zdobyć kontaktowego gola. Niestety popełnialiśmy za dużo błędów i sytuacje, które sobie stwarzaliśmy, nic nie dawały. Pierwszy mecz zapisujemy na straty i pracujemy dalej, bo nie jesteśmy jeszcze przygotowani do rozgrywek IV ligi.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Granit Bychawa zagra na wyjeździe z Victorią Żmudź (8 sierpnia, 16:00). Natomiast Unia Hrubieszów podejmie Tomasovię Tomaszów Lubelski (9 sierpnia, 17:00).

Granit Bychawa – Unia Hrubieszów 3:0 (2:0)
Bramki: Bartłomiej Radziewicz 20′, Karol Banachiewicz 45′, Mateusz Misztal 71′

Granit: Zawiślak – Piwnicki, Morenkov (61′ Wierzbicki), Struk (74′ Różycki), Strug, Banachiewicz (84′ Iwaniak), Pęcak (81′ Wolski), Radziewicz, Świderski, Misztal (77′ Sprawka), Szymala.

Unia: Tomczyszyn – Pietrusiewicz (78′ Steciuk), Baran, Kazan, Turewicz, Wiejak (76′ Blicharz), Greniuk, Pańko, Podgórski (65′ A. Oleszczuk), Herda (46′ Wanarski), M. Oleszczuk.

Żółte kartki: Klim Morenkov, Karol Banachiewicz, Bartłomiej Radziewicz, Jakub Świderski – Mateusz Pańko, Szymon Wanarski
Sędziował: Adrian Pukas (Chełm).

fot. Granit Bychawa (archiwum)