Pierwszy punkt beniaminka z Zamościa w starciu z Victorią

Pierwszy punkt beniaminka z Zamościa w starciu z Victorią

Podziałem punktów zakończył się niedzielny mecz 1. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej, w którym Victoria Żmudź podejmowała Gryfa Gmina Zamość. Co ciekawe, to jedyny remis w całej kolejce. 

Piotr Moliński:

Nie takiej inauguracji sezonu spodziewaliśmy się. Liczyliśmy na zwycięstwo, bo mierzyliśmy się z beniaminkiem i chcieliśmy narzucić swój styl gry oraz zdominować rywala. Na pewno byliśmy bliscy strzelenia goli. W pierwszej połowie mieliśmy tyle sytuacji, że co najmniej jedną powinniśmy wykorzystać. Po przerwie ta chęć zwycięstwa chyba nas trochę sparaliżowała. Stworzyliśmy sobie mniej okazji, a i one nie przyniosły efektu. Pocieszające jest to, że nie straciliśmy bramki.


Roman Blonka:

Był to dla nas bardzo trudny mecz. Rywal przewyższał nas doświadczeniem, bo większość naszych zawodników w tej klasie rozgrywkowej jeszcze nie grała. Pod względem piłkarskim gospodarze na pewno nad nami dominowali. Stworzyli sobie pięć sytuacji do zdobycia bramki, my natomiast dwie. Dla nas to szczęśliwy remis i cieszy ten wynik, ponieważ to pierwszy historyczny punkt dla klubu, w dodatku zdobyty z wymagającym przeciwnikiem. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Victoria Żmudź podejmie Granit Bychawa (8 sierpnia, 16:00). Natomiast Gryf Gmina Zamość na własnym terenie zmierzy się z Huczwą Tyszowce (8 sierpnia, 17:30).

Victoria Żmudź – Gryf Gmina Zamość 0:0

Victoria: Zapał – Skowronek, Kazubski, Ścibior, Bartnik, Stańczykowski, Kuczyński (57′ Bielecki), J. Sawa, Pikul, Sobiech (72′ Persona), K. Sawa.

Gryf: P. Dobromilski – P. Cymerman (55′ Burak), D. Dobromilski, Tomaszewski, A. Cymerman (76′ Magryta), Kierepka, Markowski, A. Wołoch (70′ Woźniak), K. Wołoch, Gromek (63′ P. Dębicki), Gałka (81′ D. Dębicki).

Żółte kartki: Łukasz Bartnik, Wojciech Skowronek – Adrian Cymerman, Adrian Wołoch, Maciej Markowski
Sędziował: Daniel Złotnicki (Lublin).

Dodatkowo zapraszamy do odwiedzania nowej strony drużyny Victorii Żmudź pod adresem: victoriazmudz.pl

fot. Facebook Gryfu Gmina Zamość