Start zdominował Spartę i wywalczył awans do finału Pucharu Polski ChOZPN

Start zdominował Spartę i wywalczył awans do finału Pucharu Polski ChOZPN

W półfinale Pucharu Polski okręgu chełmskiego Start Krasnystaw podejmował Spartę Rejowiec Fabryczny. Podopieczni Marka Kwietnia nie pozostawili rywalom złudzeń, zwyciężając na własnym stadionie 3:0. Awans do finału ekipie z Krasnegostawu zapewniły trafienia Daniela Chariasza, Kryspina Florka i Mateusza Tora.

Marek Kwiecień:

Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu. Rezultat 3:0 to najniższy wymiar kary, ponieważ już po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić 3:0. Cieszy nasze przełamanie, bo przegraliśmy dwa ostatnie sparingi. W tym spotkaniu stworzyliśmy sobie około sześciu-siedmiu stuprocentowych sytuacji, z których wykorzystaliśmy trzy i dzięki temu zwyciężyliśmy. 


Bartosz Bodys:

Wiadomo, że to było dosyć prestiżowe spotkanie. Choć nie ukrywam, że przynajmniej dla mnie to był pewien przerywnik w trakcie przygotowań. Mieliśmy plan na okres przygotowawczy i ten termin został nam dokooptowany przez to, że mecze pucharowe wcześniej nie mogły się odbyć. To nie jest żadne usprawiedliwienie, ale w poniedziałek i we wtorek przeprowadziliśmy dwie ciężkie jednostki treningowe. Rozegraliśmy ten mecz i wyglądaliśmy w nim dużo gorzej od przeciwników. Moim zdaniem to naturalne, że byliśmy mniej mobilni i praktycznie od samego początku odstawaliśmy pod względem fizycznym. Na zmęczeniu próbowaliśmy zaprezentować się jak najlepiej. Trzeba przyznać, że popełniliśmy w tym starciu masę indywidualnych błędów, co było przyczyną porażki. Rywale mogli nam strzelić jedną lub dwie bramki więcej, tak więc gratulacje dla nich. Nie robimy z tej przegranej jakiejś większej tragedii. Wiemy, jaki jest nasz cel i chcemy odpowiednio przygotować się do rozgrywek ligowych. Przed nami dzień regeneracji, po którym zmierzymy się w piątek z Ładą 1945 Biłgoraj i myślę, że w tym meczu będziemy wyglądać zdecydowanie lepiej.

NASTĘPNA RUNDA

W następnej rundzie Start Krasnystaw zmierzy się z Chełmianką Chełm (22 lipca, 17:30).

Start Krasnystaw – Sparta Rejowiec Fabryczny 3:0 (1:0)
Bramki: Daniel Chariasz 25′, Kryspin Florek 68′, Mateusz Tor 81′

Start: Janiak – Jaroszek (60′ Kabasa), Lenard (80′ Frącek), Saj, Wojciechowski, Dworucha, Chariasz, A. Kowalski (85′ Chwaszcz), Florek (85′ Matycz), K. Kowalski (70′ Kondraciuk), Wójtowicz (80′ Tor).

Sparta: J. Kamiński (46′ Podlipny) – Oleksiejuk (46′ Hawerczuk), Paździor, Kić, Figura, Starok (54′ Kuśmierz), Wołos (77′ Sienkiewicz), Borówka (56′ Barabasz), Jasiński, Martyn (46′ Huk), Głowacki (72′ Kasperek).

Żółte kartki: Kryspin Florek – Mateusz Wołos, Andrzej Głowacki.

fot. Start Krasnystaw (archiwum)