Zmiana na ławce trenerskiej LUK Politechniki Lublin!

Zmiana na ławce trenerskiej LUK Politechniki Lublin!

Dariusz Daszkiewicz został nowym trenerem drużyny LUK Politechnika Lublin. Zastąpił na tym stanowisku Macieja Kołodziejczyka, który pozostał w sztabie szkoleniowym zespołu i wraz z Piotrem Majem będzie pełnił funkcję asystenta.

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE KLUBOWEJ

“Doświadczenie, charyzma i opanowanie. Dariusz Daszkiewicz objął funkcję pierwszego trenera LUK Politechniki Lublin. Korzystając z wiedzy i z entuzjazmu Macieja Kołodziejczyka, panowie mają wspólnie dopilnować, by droga do PlusLigi wiodła tym samym, skutecznie wytyczanym od początku sezonu szlakiem.

Włączenie Dariusza Daszkiewicza do drużyny to wcześniej zaplanowany krok, a nie potrzeba chwili.  – Awansowi do PlusLigi poświęcamy każde działanie. Choć to być może innowacyjne podejście, kiedy zespół osiąga zakładane wyniki, uznaliśmy, że bodziec w postaci nowego szkoleniowca w kluczowym momencie sezonu przyniesie ożywienie i nowy entuzjazm drużynie – wyjaśnia prezes klubu, Krzysztof Skubiszewski. – Z pracy i wyników Macieja Kołodziejczyka jesteśmy zadowoleni. To wciąż bardzo młody trener, który już dużo osiągnął, a wciąż może jeszcze więcej. Wierzę, że we współpracy z Dariuszem Daszkiewiczem odnajdzie szansę na udoskonalenie swojego warsztatu. Na Maćka nieodmiennie bardzo liczymy, podobnie jak na resztę sztabu – dodaje prezes.

Dariusz Daszkiewicz poprowadził dwie juniorskie Reprezentacje Polski do Tytułów Mistrzów Europy. Od sezonu 2012/2013 przewodził w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce Effectorowi Kielce. Jego ostatnim miejsce pracy był GKS Katowice, z którym poprzedni skrócony sezon PlusLigi zakończył na 6. miejscu w stawce, co niewątpliwie zostało odebrane jako sukces. – Myślę, że dotychczasowe wyniki LUK Politechniki Lublin spełniają oczekiwania nie tylko osób zarządzających klubem, ale i kibiców, ponieważ zespół jest wysoko w tabeli. Mam nadzieję, że moja osoba da dodatkowy bodziec drużynie i wspólnie będziemy iść w jednym kierunku. Lublin to kolejne miejsce do rozwoju tej wspaniałej i fantastycznej dyscypliny, które pojawiło się na siatkarskiej mapie Polski – zaznacza nowy trener.

Maciej Kołodziejczyk i Piotr Maj obejmują stanowiska asystentów trenera Daszkiewicza. – Dołączył do nas doświadczony trener, który będzie miał świeże spojrzenie na drużynę i na sytuację. Zmieniły się role dotychczasowego sztabu szkoleniowego, ale nie zmienił się cel, jakim jest awans do PlusLigi. Zrobimy wszystko, aby wspólnie go zrealizować – mówi Maciej Kołodziejczyk.

Wielkim atutem trenera Daszkiewicza we współpracy z LUK Politechniką Lublin są znajomość i współpraca z zawodnikami LUK. – Trener Daszkiewicz to bardzo dobry i doświadczony szkoleniowiec. Znamy się jeszcze z czasów juniorskich, gdzie wraz ze Zdzisławem Gogolem prowadził reprezentację naszego rocznika oraz z dwóch lat gry w Kielcach. Bardzo miło wspominam oba z tych okresów. Dołączenie takiego szkoleniowca w szeregi naszej drużyny to kolejny krok dla klubu, który ciągle się rozwija i chce walczyć o jak najwyższe cele w I lidze, a w przyszłości w PlusLidze – komentuje kapitan Grzegorz Pająk.

Debiut Dariusza Daszkiewicza w roli trenera LUK Politechniki Lublin nastąpi w najbliższym meczu, przeciwko BBTS Bielsko-Biała.”

fot. Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin