Mistrzynie Polski wzięły rewanż na drużynie z Koszalina

Mistrzynie Polski wzięły rewanż na drużynie z Koszalina

W 12. serii PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmowały ekipę Młynów Stoisław Koszalin. Podopieczne Kima Rasmussena chciały zrewanżować się rywalkom za październikową porażkę w Koszalinie (23:28) i bardzo dobrze rozpoczęły tę konfrontację. W 11. minucie po precyzyjnym rzucie Djurdijny Malović Perełki prowadziły 7:3. W kolejnym fragmencie reprezentantki Koziego Grodu utrzymywały kilkubramkową przewagę. Jeszcze przed przerwą gospodynie zanotowały serię trzech trafień i po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 15:8 dla lublinianek. Po zmianie stron mistrzynie Polski kontrolowały przebieg rywalizacji. W 48. minucie dzięki bramce Dominiki Więckowskiej biało-zielone prowadziły 20:10. W ostatnich akcjach meczu przyjezdne nieco zmniejszyły straty, a zmagania w Hali Globus zakończyły się zwycięstwem lubelskiego zespołu 24:18. – Cieszę się, że zagrałam w tym spotkaniu tak, jak zagrałam. Bardzo duża w tym zasługa obrony, która spisywała się znakomicie, co pozwoliło mi na kilka dodatkowych interwencji. Gdy defensywa funkcjonuje dobrze, bramkarz czuje się dużo pewniej i wtedy może rozegrać naprawdę dobry mecz. Mocno walczyłyśmy w obronie. W ataku przydarzyło nam się trochę niedokładności i sama popełniłam dwa błędy. Aczkolwiek sądzę, że kontrolowałyśmy to starcie. Dosyć szybko zdobyłyśmy dobrą pozycję na boisku, byłyśmy pewne siebie i kontynuowałyśmy taką grę do końca. Mam nadzieję, że to był mecz na przełamanie. Zagrałyśmy spokojnie, przez większość spotkania utrzymując dużą przewagę nad drużyną z Koszalina i chciałybyśmy grać w takim stylu – powiedziała w rozmowie z klubowymi mediami bramkarka MKS-u Perła Lublin Weronika Gawlik. 

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii MKS Perła Lublin zagra na wyjeździe z KPR-em Ruch Chorzów (30 stycznia, 13:00). Natomiast szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin podejmą MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski (30 stycznia, 13:00).

MKS Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin 24:18 (15:8)

MKS Perła: Gawlik, Wdowiak – Rosiak 4, Gęga 4, Gadzina 3, Malović 3, Nosek 2, Nocuń 2, Królikowska 2, Szarawaga 1, Więckowska 1, Olek 1, Balsam 1, Anastacio, Tatar.

Młyny Stoisław: Filończuk, Krebs – Smolinh 5, Rycharska 4, Haric 4, Zagrajek 3, Kowalik 1, Mączka 1, Volovnyk, Nowicka, Borysławska, Andriichuk, Somionka.

Kary: 6 minut (Dominika Więckowska, Dagmara Nocuń, Marta Gęga) – 2 minuty (Adrianna Nowicka).

fot. Materiały biura prasowego PGNiG Superligi