Hetman powoli buduje kadrę

Hetman powoli buduje kadrę

Piłkarze Hetmana Zamość przygotowują się do rundy wiosennej rozgrywek grupy IV III ligi. Zespół z Zamościa, który w ostatnich miesiącach borykał się ze sporymi problemami organizacyjnymi i kadrowymi będzie chciał powalczyć wiosną o utrzymanie na III-ligowym poziomie, co na pewno nie będzie łatwe.  

Jak na razie zamościanie rozegrali w zimowym okresie przygotowawczym dwa mecze kontrolne. W pierwszym z nich Hetman uległ Avii Świdnik 0:3, a w drugim pokonał innego ligowego rywala Chełmiankę Chełm 2:1. Jarosław Czarniecki pozytywnie ocenił postawę zespołu w starciu z ekipą z Chełma. – To był z pewnością fajny sparing dla obu drużyn. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony było kilka bardzo dobrych akcji. Sądzę, że w pierwszej połowie spotkanie miało wyrównany przebieg, może z lekką przewagą Chełmianki, która została udokumentowana bramką. Natomiast my również stworzyliśmy sobie sytuacje zakończone strzałami Przemysława Koszela. W drugiej części zaprezentowaliśmy zdecydowanie lepszą grę. Strzeliliśmy dwie bramki, pierwszą po zespołowej akcji wykończonej przez testowanego zawodnika, a drugą po pięknym uderzeniu Przemysława Koszela. Ciężka praca, jaką wykonujemy na treningach, przynosi efekty i chłopcy się z tego cieszą. W lidze nie szło nam tak, jakbyśmy chcieli, ponieważ nie byliśmy odpowiednio przygotowani. Obecnie możemy przygotować się do gry, co musi poskutkować. Myślę, że niejednemu rywalowi spuścimy trochę krwi – mówi Czarniecki.

Jak dotąd Hetmana opuścili Jan Polak i Piotr Jamroż. Wcześniej umowy rozwiązali Okan Ozcifci, a także Wesley Vincent Cain. Kontrakt z Olimpią Elbląg podpisał już Łukasz Pokrywka, jednak utalentowany pomocnik pozostanie na wiosnę w Hetmanie i wzmocni kadrę elbląskiego zespołu dopiero w lipcu. Dotychczas po stronie wzmocnień można zapisać Kacpra Nastałka, który ostatnio reprezentował barwy Stali Kraśnik i Przemysława Chyrchałę wypożyczonego ze Znicza Biała Piska. W starciu z Chełmianką Jarosław Czarniecki sprawdzał dwóch piłkarzy. Jak szkoleniowiec biało-zielono-czerwonych ocenia ich postawę? – To był dopiero drugi mecz kontrolny i przed nami jeszcze kilka sparingów. Jestem zadowolony z gry zawodników testowanych. Zaprezentowali niezły poziom – podsumowuje trener III-ligowca.

W środę 3 lutego o godzinie 18:00 na boisku zamojskiego OSiR-u odbędzie się test mecz, w którym sztab Hetmana przyjrzy się utalentowanym graczom z regionu. Zawodnicy, którzy chcieliby wystąpić w tym spotkaniu mogą zgłaszać się poprzez wysłanie wiadomości na oficjalny fanpage Hetmana Zamość na Facebooku lub bezpośrednio do trenera Jarosława Czarnieckiego (500 291 266) i wiceprezesa Tomasza Goździuka (694 216 102).

Hetman Zamość – Chełmianka Chełm 2:1 (0:1)
Bramki: zawodnik testowany, Przemysław Koszel – Paweł Myśliwiecki