Kto sędziuje mecz Polska – Arabia Saudyjska? Sędziowie już znani!

Kto sędziuje mecz Polska – Arabia Saudyjska? Sędziowie już znani!

Jak przed każdym meczem, tak samo przed nadchodzącym pojedynkiem Polska – Arabia Saudyjska sędziowie wzbudzają szczególne zainteresowanie. FIFA podała już obsadę meczu, wobec czego wiemy nie tylko kto sędziuje mecz Polska – Arabia Saudyjska, ale też którzy arbitrzy będą pomagać sędziemu głównemu.

Wiemy, kto sędziuje mecz Polska – Arabia Saudyjska

Sędzia meczu Polska – Arabia Saudyjska będzie Brazylijczyk, Wilton Sampaio. To 40-letni arbiter, który na Mistrzostwach Świata 2022 prowadził już jeden mecz, a mianowicie Holandia – Senegal, w którym Oranje wygrali 2:0.

Wilton Sampaio sędzią meczu Polska – Arabia Saudyjska

Wilton Samapio to sędzia Polska – Arabia Saudyjska. Sędziowie, którzy będą mu partnerować na liniach to także Brazylijczycy, Bruno Boschilia i Bruno Pires.

Co można napisać o arbitrze Wiltonie Sampaio? Kim jest? Sędziuje w ramach FIFA od 2013 roku, a oprócz wspomnianego meczu Holandia – Senegal, do tej pory największymi wyzwaniami w jego karierze były cztery starcia finałowe, w tym Puchar Brazylii, mecze Copa America oraz eliminacje Mistrzostw Świata.

Wiedząc, kto sędziuje mecz Polska – Arabia Saudyjska, warto także przyjrzeć się pracy brazylijskiego arbitra w meczu Holandii z Senegalem. Wilton Sampaio wykonał dobrą robotę, za co FIFA nagrodziła go wysokimi ocenami i kolejnym spotkaniem, właśnie Polska – Arabia Saudyjska. Wilton Sampaio w swoim pierwszym meczu na Mundialu 2022 ustrzegł się błędów i mamy nadzieję, że również bez nich poprwowadzi starcie Polski z Arabią Saudyjską.

Przypomnijmy, że mecz Polska – Arabia Saudyjska na MŚ 2022 już w sobotę, 26 listopada 2022. Początek o godzinie 14:00.