MŚ 2022: dla kogo to ostatnie Mistrzostwa Świata? Piłkarze, którzy zakończą kariery reprezentacyjne po Mundialu

Wielkimi krokami nadchodzą MŚ 2022 w Katarze, ale już teraz kibice zastanawiają się, dla których piłkarzy będą to ostatnie Mistrzostwa Świata. Kto zakończy karierę po Mundialu w Katarze?

Dla których piłkarzy będą to ostatnie MŚ 2022?

Niedawno media obiegła szokująca, ale przez wielu spodziewana informacja, że Lionel Messi pożegna się z reprezentacją Argentyny po Mistrzostwach Świata w Katarze. Okazuje się jednak, że Messi może nie być jedynym piłkarzem, który zakończy karierę reprezentacyjną po MŚ 2022. Sprawdź w naszym tekście, kto także może znaleźć się w tym gronie.

lionel messi

Lionel Messi

Argentyńczyk otwarcie przyznał, że po Mistrzostwach Świata w Katarze kończy reprezentacyjną karierę. Czy triumfator Copa America 2021 zdobędzie tytuł, którego brakuje w jego bogatej gablocie, a więc Mistrzostwo Świata? Albiceleste wymieniani są w gronie faworytów MŚ 2022. Messi to piłkarz nieoceniony dla piłki nożnej. Ktoś, kto w jej historii zapisał się złotymi zgłoskami. Koniec reprezentacyjnej kariery siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki będzie ogromnym wydarzeniem i zapewne w wielu domach poleją się łzy.

Cristiano Ronaldo

Jakiś czas temu spekulowano, że także Cristiano Ronaldo zakończy karierę reprezentacyjną po MŚ 2022 w Katarze. W końcu na kolejnym Mundialu miałby aż 41 lat. Wcale jednak nie jest to takie pewne, bowiem sam CR7 w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że wciąż jest ogromnie zmotywowany i chciałby zagrać także podczas Euro 2024. O ile może to być więc ostatni Mundial dla Cristiano Ronaldo, to z pewnością, jeżeli zdrowie pozwoli, nie będzie to jego ostatnia wielka impreza w barwach Portugalii.

Pepe

Niemal pewne jest, że Mistrzostwa Świata 2022 będą ostatnim Mundialem dla Pepe. Portugalski obrońca miałby na Mistrzostwach Świata w 2026 roku aż 43 lata i wydaje się wręcz niemożliwe, żeby zagrał. Jego strata może nie będzie aż tak bolesna, jak potencjalne zakończenie kariery przez Cristiano Ronaldo, ale Pepe to również żywa legenda reprezentacji Portugalii.

Luka Modrić

Chorwacki pomocnik miałby na Mistrzostwach Świata w 2026 roku aż 41 lat. To także mało prawdopodobne, żeby zagrał. Niemal pewne jest, że MŚ 2022 w Katarze będą więc ostatnimi dla Luki Modricia, który jest dyrygentem środka pola reprezentacji Chorwacji. Jego strata będzie niezwykle bolesna, bowiem w nowym pokoleniu Chorwatów trudno doszukać się piłkarza o podobnej charakterystyce, umiejętnościach technicznych i przeglądzie pola gry.

Robert Lewandowski

Choć Robert Lewandowski zapytany czy to jego ostatnie Mistrzostwa Świata, przyznał w wywiadzie, że jeszcze o tym nie myśli. Gdyby pomyślał, to znaczyłoby źle w kontekście jego ambicji, to jednak mało prawdopodobne wydaje się, żeby Lewy zagrał na Mundialu w 2026 roku. Miałby wówczas 38 lat. Owszem, przy jego stylu prowadzenia się i wielkim profesjonaliźmie nie jest to wykluczone. My jednak szanse na to, że Lewandowski zagra na Mistrzostwach Świata w 2026 roku oceniamy na bardzo małe.

Neuer ostatnie Mistrzostwa Świata?

Manuel Neuer i Thomas Mueller

Pierwszy z nich w 2026 roku będzie miał 40 lat, a drugi 37. Wydaje się to też niemożliwe, żeby bramkarz i napastnik Bayernu Monachium byli w stanie rozegrać po Katarze jeszcze jedne Mistrzostwa Świata. W Niemczech nie brakuje młodego pokolenia i już, powoli w kadrze można zaobserwować zmianę pokoleniową. Zwłaszcza, że ostatnie wyniki naszych zachodnich sąsiadów nie są najlepsze. Z tej dwójki, zdecydowanie trudniej zastąpić będzie Manuela Neuera. Można zażartować, że Manu jest przekleństwem wielu innych bramkarzy. Gdyby chociaż ter Stegen urodził się w innych czasach, byłby pewniakiem do gry w reprezentacji Niemiec, ale Neuer jest konkurentem, którego nie da się po prostu ot tak wygryźć.

Karim Benzema, Edison Cavani, Angel Di Maria, Jordi Alba, Gareth Bale

Wszyscy Ci piłkarze na Mistrzostwach Świata 2026 mieliby od 37 do 39 lat. Trudno uwierzyć, żeby wciąż byli w stanie grać na najwyższym poziomie. Zwłaszcza Gareth Bale, którego kariera przepalatana jest różnymi kontuzjami. Owszem, Karim Benzema trzyma obecnie najwyższy poziom i wymieniany jest w gronie faworytów do króla strzelców, ale wielce prawdopodobne jest, że dla Benzemy, jak i dla pozostałych graczy będą to ostatnie Mistrzostwa Świata.

Jak już widzisz, wiemy dla kogo MŚ 2022 mogą być ostatnimi. Messi już zapowiedział zakończenie reprezentacyjnej kariery po Mundialu w Katarze, a pozostali gracze, to nasze dywagacje. Czy się sprawdzą? Przekonamy się wkrótce.

Na sam koniec sprawdź, kto nie zagra na Mistrzostwach Świata 2022 z powodu kontuzji.