MŚ 2022: Ile zarabiają selekcjonerzy reprezentacji?

MŚ 2022: Ile zarabiają selekcjonerzy reprezentacji?

Ogromną porcję adrenaliny gwarantują mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Kibice zastanawiają się natomiast, ile zarabiają selekcjonerzy poszczególnych reprezentacji. Niektórzy mogą liczyć na naprawdę spore zarobki. Jak wygląda TOP10 trenerów pod kątem wynagrodzeń?

Zarobki selekcjonerów na MŚ 2022

  1. Hansi Flick
  2. Gareth Southgate
  3. Didier Deschamps
  4. Tite
  5. Louis Van Gaal
  6. Gerard Martino
  7. Lionel Scaloni
  8. Felix Sanchez Bas
  9. Fernando Santos
  10. Murat Yakin

Najlepiej zarabiający selekcjonerzy na MŚ 2022

O zarobkach selekcjonerów poszczególnych reprezentacji pisze serwis goal.pl. Okazuje się, że najlepiej opłacany trener mistrzostw świata 2022 w Katarze… pojechał już do domu! Chodzi o Hansiego Flicka, szkoleniowca reprezentacji Niemiec.

Nasi zachodni sąsiedzi zaliczyli sensacyjną porażkę w postaci braku awansu do 1/8 finału mundialu. Mimo to niemiecka federacja chce kontynuować współpracę z Flickiem, który za swoją pracę dostaje aż 6,5 miliona euro, oczywiście w skali roku.

Niemało zarabia też selekcjoner Anglików. Tutaj padła kwota na poziomie 5,8 mln euro. W TOP3 najlepiej zarabiających selekcjonerów, którzy pojechali na mundial, jest też Didier Deschamps, odpowiedzialny za kadrę Francji. Na jego konto wpływa rocznie 3,8 mln euro.

Pod kątem wyników, ale i zarobków wyróżnia się poza tym Tite. Selekcjoner Brazylijczyków ma kontrakt zapewniający mu aż 3,6 mln euro rocznie. Louis Van Gaal też zarabia niemało. Doświadczony szkoleniowiec za wykonywanie swoich zadań w reprezentacji Holandii dostaje 2,9 mln euro.

Gerard Martino może liczyć na takie same zarobki. Selekcjoner reprezentacji Meksyku na biedę zatem na pewno nie narzeka. Podobnie jak argentyński selekcjoner Lionel Scaloni. Na jego konto w skali roku wpływa 2,6 mln euro.

Hiszpan Felix Sanchez Bas, będący opiekunem Katarczyków, wynegocjował pensję na poziomie aż 2,4 mln euro. Niewiele mniej za 12 miesięcy pracy wpływa na konto selekcjonera Portugalii Fernando Santosa. Chodzi o 2,25 mln euro.

TOP10 zamyka Murat Yakin. Jest to selekcjoner reprezentacji Szwajcarii. Tutaj mówimy o wynagrodzeniu rzędu 1,6 mln euro.

A jak to wygląda w przypadku naszej kadry? Jeszcze niedawno selekcjonerem Polaków był Paulo Sousa. Podobno ten trener zarabiał 900 tysięcy euro/rok. Na mniejsze wynagrodzenie rzekomo zgodził się Czesław Michniewicz. Doniesienia medialne wskazują na to, że jest to 400 tys. euro/rok.