MŚ 2022. Kiedy poznamy kadrę reprezentacji Polski na Mundial w Katarze?

Wszyscy czekamy na MŚ 2022, które rozpoczną się 20 listopada 2022 roku. Jak będzie wyglądać kadra reprezentacji Polski? Kogo na Mundial do Kataru zabierze Czesław Michniewicz? Wiemy kiedy selekcjoner ogłosi skład reprezentacji Polski.

mś 2022

Kiedy poznamy skład reprezentacji Polski na MŚ 2022?

Na sam początek warto poznać kilka równie istotnych dat. Przede wszystkim, do 20 października, Czesław Michniewicz i Polski Związek Piłki Nożnej muszą przesłać wstępną kadrę na MŚ 2022. Na tej liście może znaleźć się maksymalnie 55 piłkarzy, w tym czterech bramkarzy.

14 listopada reprezentacja Polski rozpocznie zgrupowanie przed MŚ 2022. I właśnie do tego dnia, Czesław Michniewicz musi ogłosić ostateczną kadrę reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze, która składać będzie się z 26 graczy. Dwa dni później zagramy towarzysko z Chile na PGE Narodowym w Warszawie. Już 17 listopada wylecimy do Kataru, żeby przygotowywać się do pierwszego meczu fazy grupowej przeciwko Meksykowi.

Jak zatem widać, oficjalną kadrę Polski na Mundial 2022 poznamy 14 listopada 2022 roku. Do tego czasu toczyć będzie się dyskusja, kogo powoła Czesław Michniewicz, a z kogo zrezygnuje. Czy będą niespodzianki? Z pewnością pojawi się kilka, nieoczywistych wyborów.