MŚ 2022: Rosyjska flaga na butach jednego z piłkarzy

Trwa mundial 2022 w Katarze. Ostatnio spore kontrowersje wywołały… buty jednego z piłkarzy. A raczej bardziej to, co się na nich pojawiło.

Mistrzostwa świata 2022

Gael Ondoua wywołał kontrowersje

Reprezentacja Rosji została wyraźnie odsunięta od środowiska piłkarskiego. Inwazja na Ukrainę poskutkowała tym, że tej drużyny nie ma na mundialu w Katarze. Rosjanie zostali wykluczeni już na etapie meczów barażowych, w których mieli zmierzyć się z Polakami.

Mimo to na mistrzostwach świata pojawił się rosyjski akcent. Wszystko za sprawą reprezentanta Kamerunu, który posiada rosyjskie obywatelstwo. Gael Ondoua już w najmłodszych latach opuścił ojczyznę, by przenieść się z rodzicami do Rosji.

Jest jedynym zawodnikiem z rosyjskim paszportem, który uczestniczy w mistrzostwach w Katarze. Sympatii do kraju Władimira Putina absolutnie nie ukrywa.

Podczas spotkania ze Szwajcarią miał na sobie buty, z dwoma maleńkimi flagami: Kamerunu i Rosji. Utożsamiając się z krajem, który zaatakował Ukrainę, wywołał gigantyczne kontrowersje.

Nie chce odciąć się od Rosji

Ondoua w trakcie wywiadu dla serwisu Championat podkreślał, że w “95 proc. czuje się Rosjaninem, a reszta to tylko kolor skóry”.

Rosja jest moim domem. Tam dorastałem i tam mieszkam i po zakończeniu kariery tam wrócę. Nie boję się niczego. Czuję się wolnym człowiekiem. To mój dom i nigdy z tego nie zrezygnuję – zadeklarował piłkarz.