Najgorsi na MŚ 2022. Aż trzech Polaków!

Najgorsi na MŚ 2022. Aż trzech Polaków!

Francuski dziennik „L’Equipe” opublikował najgorszą jedenastkę mistrzostw świata 2022 w Katarze. W tym niechlubnym zestawieniu znalazło się aż trzech reprezentantów Polski!

Najgorsza jedenastka mundialu 

Dziennik „L’Equipe” wziął pod uwagę oceny zawodników z poszczególnych meczów i stworzył najgorszą jedenastkę minionych mistrzostw świata. Niestety, to zestawienie nie jest korzystne dla reprezentacji Polski. Znalazło się w nim bowiem aż trzech biało-czerwonych.

Do niechlubnego rankingu trafili tacy zawodnicy jak Matty Cash, Piotr Zieliński oraz Krystian Bielik. Najgorszą notę otrzymał ten ostatni – 3,33. Dwaj pozostali uzyskali niewiele wyższą ocenę, tj. 3,50.

Na pewno notowania francuskiej prasy można uznać za dyskusyjne. Tym bardziej, że Cash i Zieliński napsuli „Trójkolorowym” sporo krwi podczas meczu 1/8 finału mistrzostw świata.

Nie po raz pierwsi Francuzi okazali się bardzo surowi względem Polaków. Zupełnie niezrozumiałą notę postawili Szymonowi Marciniakowi, który sędziował finał mundialu z udziałem ich reprezentacji. Choć światowe media zachwycały się postawą Polaka, to „L’Equipe” widziało to zupełnie inaczej. Płocczanin otrzymał jedynie dwójkę w dziesięciostopniowej skali! Sporo uwag do jego pracy miał też Oliver Giroud. Wydaje się jednak, że w tym przypadku górę wzięło rozgoryczenie po porażce z Argentyną.

Tymczasem zachęcamy do uważnego przeanalizowania najgorszej jedenastki mistrzostw globu według francuskiej prasy. Z tego zestawienia wynika, że najsłabiej na mundialu wypadł Duńczyk Skov Olsen. Otrzymał notę 2,50.