Święta Wojna na Globusie

Święta Wojna na Globusie

Starcie MKS-u Perła Lublin i Zagłębia Lubin od dawna nie zapowiadało się tak ciekawie! W bieżącym sezonie obie strony zdecydowanie dominują w kobiecej PGNiG Superlidze. Zwycięzca sobotniego meczu w lubelskiej hali Globus na najbliższe siedem tygodni zajmie fotel lidera ligi.

Po 10 kolejkach sobotni rywale mają na kontach po 27 punktów za dziewięć wygranych w regulaminowym czasie gry. Do tego Zagłębie Lubin dołożyło triumf w rzutach karnych z Pogonią Szczecin, zaś dorobek lublinianek uzupełnia wpadka ze Startem Elbląg. Finalnie więc podopieczne Bożeny Karkut o dwa punkty wyprzedzają 19-krotnego mistrza Polski. Kolejny w tabeli Vistal Gdynia ma na koncie 24 oczka i o jedno rozegrane spotkanie więcej.

Podopieczne Roberta Lisa w weekend ograły na własnym parkiecie ZRK Kumanowo z Macedonii w 3. rundzie Challenge Cup. Były szkoleniowiec KPR Legionowo od ponad miesiąca korzysta z zaledwie ośmiu zawodniczek z pola. Do zdrowia wraca Sylwia Matuszczyk. Obrotowa znalazła się w protokole w trzech ostatnich meczach, ale – oprócz rozgrzewki – nie wybiegła na parkiet.

Miedziowe w bieżącej kampanii celują w mistrzostwo Polski. To zresztą jedyny realny cel do zrealizowania, bowiem lubinianki odpadły już z Pucharu EHF. Ekipa Bożeny Karkut składa się z wielu bardzo doświadczonych zawodniczek. Wydaje się, że pozyskanie Aliny Wojtas do Zagłębia było swoistym prztyczkiem w nos dla włodarzy biało-zielonych. Wydawało się, że po powrocie Kingi Achruk, pozyskanie Wojtas do Lublina jest kolejnym krokiem w odbudowie potęgi.

Oprócz 30-latki, strzelbą drużyny z Dolnego Śląska śmiało można nazwać Klaudię Pielesz. Po drugiej stronie rozegrania przez kilkanaście minionych miesięcy grała Żana Marić. Serbka pod koniec października rozwiązała swój kontrakt z klubem. Wydaje się, że o uzupełnienie tego braku trenerce Karkut będzie niezwykle ciężko. Nagłe odejście szczypiornistki stanowiącej o sile zespołu rywala i atut własnego parkietu czynią z MKS-u Perła minimalnego faworyta nadchodzącej konfrontacji. Czy Marta Gęga i jej koleżanki udowodnią swoją wyższość?

MKS Perła Lublin – Zagłębie Lubin (18.11) 18:00