Mistrzynie Polski wywiązały się w Chorzowie z roli faworytek

Mistrzynie Polski wywiązały się w Chorzowie z roli faworytek
2021.01.30 Chorzow Pilka reczna PGNiG Superliga Kobiet Sezon 2020/2021 Ruch Chorzow - MKS Perla Lublin N/z Karolina Jasinowska Foto Marcin Bulanda / PressFocus 2021.01.30 Chorzow Handball Polish Superleague Women Season 2020/2021 Ruch Chorzow - MKS Perla Lublin Karolina Jasinowska Credit: Marcin Bulanda / PressFocus

W 13. serii PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin mierzyły się na wyjeździe z KPR Ruchem Chorzów. Lublinianki były zdecydowanymi faworytkami tego starcia i po 10 minutach rywalizacji prowadziły 6:1. W kolejnym fragmencie gospodynie zmniejszyły straty i przewaga mistrzyń Polski stopniała do dwóch trafień (7:5). Podopieczne Kima Rasmussena szybko odbudowały korzystny wynik. W 19. minucie dzięki skutecznemu rzutowi Joanny Gadziny na tablicy widniał rezultat 12:6 dla przyjezdnych. Chorzowski zespół ponownie zniwelowały różnicę i po pierwszej połowie reprezentantki Koziego Grodu prowadziły już tylko 16:13. W drugiej części lubelska ekipa utrzymywała bezpieczną przewagę i kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. W końcówce Perełki przypieczętowały swój triumf serią czterech bramek i ostatecznie zwyciężyły 33:24. Najskuteczniejszymi zawodniczkami zwycięskiego zespołu były Aleksandra Rosiak i Jaqueline Anastacio, które zapisały na swoim koncie po siedem trafień. – Na pewno byłyśmy dobrze przygotowane do tego spotkania i mocno zmobilizowane. Dążyłyśmy do mocnej gry w obronie oraz wyprowadzania kontrataków i to nam się udało. Chcemy wrócić na właściwe tory i sądzę, że na boisku wyglądałyśmy naprawdę solidnie. Cieszę się, że wygrałyśmy i wywalczyłyśmy trzy punkty. Ostatni miesiąc był trudniejszy, bo rozegrałyśmy wiele meczów, ale skupiamy się na każdym kolejnym przeciwniku. W starciu z Zagłębiem będziemy chciały udowodnić, że poprzednie spotkanie z tą drużyną było pomyłką z naszej strony. Chcemy od samego początku zagrać mocno i pokazać, jaką jesteśmy drużyną i jak potrafimy grać w piłkę ręczną – powiedziała w rozmowie z klubowymi mediami chorzowskiego zespołu Aleksandra Rosiak. 

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii KPR Ruch Chorzów zagra na wyjeździe z MKS-em Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Natomiast MKS Perła Lublin podejmie MKS Zagłębie Lubin (2 lutego, 17:00).

KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lublin 24:33 (13:16)

KPR Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska – Lipok 7, Polańska 4, Jasinowska 3, Sójka 3, Stokowiec 2, Grabińska 2, Wilczek 2, Piotrkowska 1, Jaroszewska, Tyszczak.

MKS Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak – Rosiak 7, Anastacio 7, Balsam 5, Tatar 4, Królikowska 3, Gadzina 2, Więckowska 2, Szarawaga 1, Malović 1, Nosek 1, Olek, Nocuń.

Kary: 6 minut (Katarzyna Wilczek, Agnieszka Piotrkowska, Żaneta Lipok) – 10 minut (Aleksandra Olek x3, Andrijana Tatar, Djurdijna Malović).
Czerwona kartka: Aleksandra Olek 34′

fot. Materiały biura prasowego PGNiG Superligi