Zespół z Nantes zbyt mocny dla mistrzyń Polski

Zespół z Nantes zbyt mocny dla mistrzyń Polski

W 3. kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmowały Nantes Atlantique Handball. Pierwszą bramkę w sobotniej konfrontacji rozgrywanej w hali Globus zdobyła Magda Balsam, skutecznie finalizując szybki atak lubelskiego zespołu. Później gospodynie miały spore problemy ze sforsowaniem defensywy rywalek i pokonaniem polskiej bramkarki drużyny z Nantes Adrianny Płaczek. W 6. minucie po trafieniu Lotte Grigel ekipa z Nantes prowadziła 3:1. Dzięki kolejnemu trafieniu Magdy Balsam “Perełki” wyrównały (3:3). Chwilę później wskutek efektownego loba Dyénaby Sylli Francuzki odbudowały przewagę, doprowadzając do rezultatu 5:3. W kolejnym fragmencie zespół gości bezlitośnie wykorzystywał błędy lublinianek. Po trafieniu Orlane Ahandy na tablicy wyników widniał rezultat 10:5 dla przyjezdnych. W końcówce pierwszej części reprezentantki Koziego Grodu zmniejszyły straty. W 28. minucie dzięki bramce Marty Gęgi różnica stopniała do dwóch bramek (13:11). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:12 na korzyść drużyny z Nantes. Od początku drugiej połowy lubelska ekipa rzuciła się do odrabiania strat. Dzięki bramce Dagmary Nocuń w 33. minucie podopieczne Kima Rasmussena doprowadziły do remisu 15:15. W kolejnym fragmencie obserwowaliśmy niezwykle zaciętą rywalizację. Konsekwentna gra w obronie przyczyniła się do tego, że lublinianki przejęły inicjatywę. W 40. minucie po skutecznym rzucie Marty Gęgi gospodynie miały dwie bramki przewagi (19:17), jednak przyjezdne błyskawicznie wyrównały stan rywalizacji i po rzucie karnym wykończonym przez Lotte Grigel było 19:19. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować wyraźnej przewagi, jednak od stanu 23:23 Francuzki zanotowały dobrą serię i doprowadziły do rezultatu 26:23 na swoją korzyść. Te straty okazały się nie do odrobienia dla lubelskiego zespołu. Drużyna z Nantes wygrała ten mecz 31:26 i objęła prowadzenie w grupie B Ligi Europejskiej EHF. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF MKS Perła Lublin zagra na wyjeździe z Nantes Atlantique Handball (7 lutego, 16:00).

MKS Perła Lublin – Nantes Atlantique Handball 26:31 (12:15)

MKS Perła: Razum, Gawlik – Gęga 8, Balsam 6, Nocuń 3, Tatar 2, Rosiak 2, Malović 1, Anastacio 1, Szarawaga 1, Królikowska 1, Gadzina 1, Nosek.

Nantes: Płaczek, Andre, Fontaine-Carretero – De Paula 8, Ahanda 6, Grigel 6, Mitrović 4, Sylla 3, Hagman 2, Bellec 1, Ayglon Saurina 1, Dancette, Gassama Cissokho.

Kary: 4 minuty (Andrijana Tatar, Aleksandra Rosiak) – 4 minuty (Camille Ayglon Saurina, Blandine Dancette).