Znamy skład MKS-u Perła Lublin na sezon 2018/2019

Znamy skład MKS-u Perła Lublin na sezon 2018/2019

22 maja w lubelskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa podsumowująca miniony sezon w wykonaniu szczypiornistek MKS-u Perła Lublin. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciele lubelskiego klubu przedstawili kadrę drużyny na kolejne rozgrywki oraz poinformowali o przedłużeniu kontraktu z trenerem Robertem Lisem o kolejne trzy lata.

W konferencji uczestniczyli m.in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk i dyrektor ds. marketingu Perła Browary Lubelskie S.A. Maciej Ładwiński. Obaj dziękowali MKS-owi za wyjątkowo owocny sezon, dostrzegając, jak mocno sukcesy sportowe i marketingowe wpłynęły na promocję miasta oraz sponsora głównego klubu.

Prezes klubu Mariusz Szmit poinformował dziennikarzy o tym, że z trenerem Robertem Lisem został przedłużony kontrakt, a sam szkoleniowiec przedstawił kadrę na kolejny sezon.

Znalazło się w niej miejsce dla pięciu nowych zawodniczek. Poniżej przedstawiamy ich krótką charakterystykę:

Mia Marie Tarp Moldrup urodziła się 6 kwietnia 1991 roku w Esbjergu. Ma 180 cm wzrostu, jest leworęczną piłkarką ręczną występującą na prawym rozegraniu. To wychowanka Team Esbjerg, w którym występowała do 2008 roku. W latach 2008-2010 była zawodniczką Ikastu-Brande (dziś FC Midtjylland), gdzie trenowała ją m.in. słynna Helle Thomsen.

Mając niespełna 18 lat, zadebiutowała w Lidze Mistrzyń, w zespole, w którym występowała plejada gwiazd światowej piłki ręcznej z Katją Nyberg na czele. Zdobyła nawet bramkę w spotkaniu z Podravką Koprivnica, co jest jak do tej pory jej jedynym trafieniem w tych najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych.

W latach 2010-2012 broniła barw FiF Copenhagen, z którym to zespołem wystąpiła w Pucharze Zdobywców Pucharów, rzucając dwa gole w wygranym meczu z Marem Alicante.

Przez kolejne trzy sezony reprezentowała zespół niedawnego mistrza Danii Nykobing Falster. W 2015 roku wyjechała do francuskiego Nantes, by po dwóch latach wrócić do Kopenhagi. Jej ostatnim klubem był niemiecki Neckarsulmer, była drużyna łukowianki Emilii Galińskiej.

Aneta Łabuda, urodzona 7 stycznia 1995 roku w Koszalinie, 160 cm wzrostu, leworęczna prawoskrzydłowa, uczestniczka mundialu w Danii w grudniu 2015 roku, mistrzyni Polski z Vistalem Gdynia (2017). Ma na koncie występy i gole w Pucharze EHF, PZP i Lidze Mistrzyń. Ciekawostką o Anecie Łabudzie jest fakt, że jej prababcia mieszka w Lublinie.

Patrycja Królikowska, urodzona 15 maja 1992 roku w Łodzi. Skrzydłowa. Była piłkarka Vistalu i Pogoni Szczecin, uczestniczka EHF Euro 2016 w Szwecji. Była szansa, by trafiła do Lublina w 2011 roku.

Joanna Szarawaga, urodzona 2 kwietnia 1994 roku w Dębnie, jedyna polska piłkarka, która ma gole w Lidze Mistrzyń w barwach dwóch polskich zespołów. W sezonie 2017/2018, tak samo, jak w sezonie 2015/2016, nowa kołowa MKS-u rzuciła 17 goli w Champions League.

Ewa Urtnowska (Andrzejewska), urodzona 18 stycznia 1992 roku w Gdańsku, 183 cm, była piłkarka Vistalu i Startu Elbląg, uczestniczka EHF Euro 2016 i mundialu 2017, ostatnio w Tulonie. Jej mąż jest futsalistą, tak, jak mąż byłej skrzydłowej MKS-u, Jessiki QuintinoMarco.

Pozostałymi zawodniczkami tworzącymi kadrę MKS Perły na najbliższy sezon będą:

BRAMKARKI: Weronika Gawlik, Gabrijela Besen, Aleksandra Januchta
OBROTOWA: Sylwia Matuszczyk
SKRZYDŁOWE: Dagmara Nocuń, Agnieszka Kowalska
ROZGRYWAJĄCE: Marta Gęga, Aleksandra Rosiak, Małgorzata Stasiak, Kinga Achruk, Valentina Nestsiaruk.

źródło: mks.lublin.pl

fot. Robert Romaniuk