Drugie miejsce Azotów i trzecie AZS-u AWF na turnieju w Białej Podlaskiej

Drugie miejsce Azotów i trzecie AZS-u AWF na turnieju w Białej Podlaskiej

W dniach 17-18 stycznia w Białej Podlaskiej odbył się turniej z okazji 50-lecia klubu AZS AWF Biała Podlaska. Poza gospodarzami wystąpiły w nim Mieszkow Brześć, Azoty Puławy oraz SPR Stal Mielec. Zawody rozegrano w formule każdy z każdym. Na pochwałę zasługuje ambitna i nieustępliwa postawa gospodarzy, którzy toczyli wyrównane boje z wyżej notowanymi rywalami. Przegrali swoje spotkania z zawodnikami z Brześcia (33:40) i Puław (32:37). Natomiast w ostatnim meczu sprawili niespodziankę, wygrywając z SPR-em Stal Mielec 32:26. Puławianie oprócz zwycięstwa nad gospodarzami również pokonali ekipę z Mielca (29:23). W ostatnim meczu turnieju podopieczni Michała Skórskiego byli tłem dla na co dzień występujących w Lidze Mistrzów szczypiornistów Mieszkowa Brześć, ulegając ekipie z Białorusi 26:38. Zwycięstwo nad Azotami zapewniło ekipie z Brześcia triumf w całym turnieju. Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano rozgrywającego puławskiej drużyny Aleksandra Bachko. Tytuł najlepszego bramkarza powędrował do golkipera Mieszkowa Ivana Pesicia. Natomiast królem strzelców został Marcin Stefaniec. Skrzydłowy AZS-u AWF Biała Podlaska zdobył w trzech meczach 29 bramek.

Sławomir Bodasiński (II trener AZS-u AWF Biała Podlaska):

Można powiedzieć, że pomimo przeciwności, bo mamy w drużynie trzy kontuzje, ten turniej ułożył się przyzwoicie. Przeciwnicy w dwóch pierwszych spotkaniach byli zdecydowanie wyżej notowani, jednak zagraliśmy ambitne i rzetelne zawody. W trzecim meczu udało się wygrać z zespołem z Mielca i traktujemy ten wynik jako pozytywne zjawisko. Sam przebieg tych starć też był optymistyczny jak na skład, którym aktualnie dysponujemy. W tym turnieju wzięły udział zespoły, które znacznie podniosły jego prestiż. Ekipa z Mielca to zespół z Superligi, Azoty Puławy zajmują miejsce w czołówce najwyższej klasy rozgrywkowej, a Mieszkow Brześć bierze udział w europejskich pucharach. Wiadomo, że nie wszystkie drużyny były w optymalnym składzie, jednak sądzę, że na tle ich wszystkich wypadliśmy bardzo dobrze. Przed nami jeszcze trzy tygodnie do pierwszego meczu ligowego. Można powiedzieć, że przygotowujemy się taktycznie i motorycznie. Będziemy jeszcze rozgrywać mecze kontrolne i ten turniej również był elementem naszych przygotowań. 


Piotr Pezda (II trener Azotów Puławy):

To był nasz ostatni turniej przed rozpoczęciem meczów o stawkę. Myślę, że możemy ocenić bardzo dobrze te zawody. Opracowaliśmy kilka elementów z zawodnikami, których mieliśmy do dyspozycji, ponieważ kadrowiczów jeszcze z nami nie ma. Do tego zasięgnęliśmy po kilku młodych graczy, których należy wprowadzać na wyższy poziom grania. Cały czas zgrywamy naszego nowego środkowego rozgrywającego z drużyną. Także ten turniej był jak najbardziej potrzebny zwłaszcza na koniec tego dwutygodniowego okresu przygotowawczego. Zajęliśmy drugie miejsce pokonując ekipę z Mielca i drużynę AZS-u AWF Biała Podlaska. W ostatnim meczu, można powiedzieć o zwycięstwo ulegliśmy Mieszkowowi Brześć. Oczywiście nie odbierając umiejętności i wielkości białoruskiej drużynie, to po prostu zabrakło nam głębi składu i doświadczonych zawodników. Prowadziliśmy po dobrej w naszym wykonaniu pierwszej połowie. W drugiej części opadliśmy z sił. Nie mieliśmy długiej ławki, a naszym zmiennikom brakowało doświadczenia. Jesteśmy po turniejach w Zwoleniu i Białej Podlaskiej. W sumie zagraliśmy pięć meczów sparingowych. Ostatnie dwa tygodnie wyglądały dosyć intensywnie dla zawodników, bo trenowaliśmy dwa razy dziennie. Rano spotykaliśmy się na siłowni i biegaliśmy, natomiast po południu mieliśmy zajęcia na hali z piłkami. Aktualnie wchodzimy w etap, w którym zaczynamy mikrocykl startowy, bo już za tydzień rozegramy pierwszy mecz o stawkę w PGNiG Pucharze Polski (Azoty zmierzą się z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski, to spotkanie zostanie rozegrane 25 stycznia o godzinie 18:00 – przyp. red.).

WYNIKI TURNIEJU ORGANIZOWANEGO Z OKAZJI 50-LECIA AZS-U AWF BIAŁA PODLASKA:

AZS AWF Biała Podlaska – Mieszkow Brześć 33:40 (17:20)
Azoty Puławy – SPR Stal Mielec 29:23 (17:11)
Mieszkow Brześć – SPR Stal Mielec 37:32 (15:18)
AZS AWF Biała Podlaska – Azoty Puławy 32:37 (17:19)
AZS AWF Biała Podlaska – SPR Stal Mielec 32:26 (18:11)
Mieszkow Brześć – Azoty Puławy 38:26 (13:15)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU ORGANIZOWANEGO Z OKAZJI 50-LECIA AZS-U AWF BIAŁA PODLASKA:

1. Mieszkow Brześć
2. Azoty Puławy
3. AZS AWF Biała Podlaska
4. SPR Stal Mielec

fot. Azoty Puławy