Polska – Norwegia typy i zapowiedź | 20.01.2022

Polscy szczypiorniści zrealizowali już plan minimum, jakim był awans do fazy zasadniczej Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Teraz przed nimi kolejne, miejmy nadzieję, że udane mecze.

Polska – Norwegia typy przedmeczowe

Mamy dla Ciebie dwa na mecz Polska – Norwegia typy bukmacherskie.

polska norwegia typy

Powalczyć o niemożliwe?

Polacy nie mają dobrych wspomnień z meczów przeciwko Norwegom. Przegraliśmy każde z sześciu ostatnich bezpośrednich spotkań, w tym aż 22:41 przed czterema laty. Ostatni raz z Norwegami mierzyliśmy się właśnie 4 lata temu i wierzymy, że tym razem zła passa zostanie odwrócona. Zwłaszcza, że biało-czerwoni zrealizowali już na Mistrzostwach Europy plan minimum, którym był awans do fazy zasadniczej imprezy, rozgrywanej na Słowacji i na Węgrzech. Mistrzostwa Europy rozpoczęliśmy dobrze, od pokonania Austriaków, a następnie Białorusinów. W meczu z najtrudniejszym rywalem Niemcami, musieliśmy uznać ich wyższość, przegrywając zdecydowanie, 23:30. Polacy nie potrafi sprostać twardej grze Niemców w obronie i widać, że przed meczem z Norwegami musimy jeszcze sporo poprawić.

Norwegowie też w tym turnieju, jak na razie nie rzucają na kolana. O ile wysokie zwycięstwa 35:25, 35:29 ze Słowacją i Litwą dały powody do radości, to nieznaczna porażka 22:23 z Rosją postawiła w skandynawskiej drużynie sporo znaków zapytania. A przecież Norwegowie przed dwoma laty, na Mistrzostwach Europy rozgrywanych u siebie wywalczyli brązowe medale. Są także srebrnymi medalistami Mistrzostw Świata z roku 2017 i 2019. Polaków czeka ciężkie zadanie.

Stawiamy na Polska – Norwegia typy z handicapem, że postawimy się rywalom i wygramy ten mecz, jeśli do rezultatu Polaków dodamy 3.5 bramki. Oznacza to, że możemy wygrać, zremisować, ale i przegrać maksymalnie 3 bramkami, żeby ten zakład okazał się trafiony.

polska norwegia

Liczymy też na to, że biało-czerwoni rzucą przynajmniej 26 bramki w całym meczu. 36 i 29 bramek przeciwko Austriakom i Białorusią pokazują, że potrafimy to robić i nawet mała zadyszka z Niemcami nie powinna przeszkodzić, żeby przeciwko Norwegom wrócić do właściwego rytmu w ofensywie. Skoro Litwa potrafiła rzucić Norwegii ostatnio 29 bramek, to czemu Polska nie miałaby tego powtórzyć?

Gdzie Polska – Norwegia transmisja?

Mecz rozpocznie się 20 stycznia 2022 roku, o godz. 20.30. Transmisja na Eurosport 1 oraz w Playerze (Player.pl).

 

FAQ

  • Jaki mamy bilans z Norwegami?

Przegraliśmy sześć ostatnich meczy.

  • Kto nie zagra?

Sprawdź w naszym tekście.