Świątek – Kasatkina typy, kiedy, o której grają i gdzie obejrzeć półfinał Roland Garros 2022. ?

Iga Świątek w półfinale Roland Garros 2022 zagra z Darią Kasatkiną. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym meczu bądź go obstawiać, sprawdź przygotowane przez nas szczegóły. Wiemy, kiedy zagra Świątek, o której godzinie początek meczu.

MECZ ZA NAMI. Świątek awansowała do finału, w którym zagra z Cori Gauff ze Stanów Zjednoczonych.

Świątek – Kasatkina typy, kiedy, o której grają? (02.06.2022)

Na ten mecz Roland Garros 2022 czekamy z wypiekami na twarzy. Iga Świątek powalczy o drugi w historii finał, a jeśli to się ziści, to o drugi w karierze tytuł na French Open. Sprawdź zatem na Świątek – Kasatkina typy, które przygotowaliśmy.

Będzie kolejny krok w drodze po rekord?

Iga Świątek wygrywając mecz ćwierćfinałowy przeciwko Jessice Peguli ze Stanów Zjednoczonych, odniosła 33. zwycięstwo z rzędu. Polka tym samym jest już coraz bliżej rekordu 35 wygranych z rzędu, który licząc od 2000 roku, dzierży Venus Williams. Świątek na Roland Garros 2022 jest w kapitalnej dyspozycji i w żadnym meczu, poza 1/8 finału przeciwko Chince Zheng nie drżeliśmy o wynik. Wszyscy spodziewają się więc kolejnego pewnego zwycięstwa raszynianki. Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką półfinałowej rywalizacji przeciwko Darii Kasatkinie.

Świątek Kasatkina typy

Rosjanka w drodze po półfinał w siostrobójczym meczu ograła Weronikę Kudiermietową. Wcześniej na Roland Garros 2022 Kasatkina odprawiła takie rywalki, jak Giorgi, Rogers, Contreras Gomez oraz Sramkovą. Każda z nich to tenisistki, z całym szacunkiem dla nich, ale prezentujące znacznie niższy poziom, od Igi Świątek. Kasatkina musi więc wznieść się na szczyty swoich możliwości, jeżeli w półfinale Roland Garros 2022 nie chce zderzyć się ze ścianą.

Co ciekawe, w tym roku byliśmy już świadkami trzech pojedynków Świątek – Kasatkina. Za każdym razem i to 2:0 wygrywała Polka. Ostatnio zmierzyły się w Doha, gdzie Iga ograła Darię 6:3, 6:0. Dwa wcześniejsze mecze w Dubaju oraz na Australian Open kończyły się równie jednostronnie (6:2, 6:1 i 6:2, 6:3). Nie może więc dziwić, że Iga Świątek do półfinału Roland Garros 2022 przystępuje w roli zdecydowanej faworytki.

Stawiamy nasze typy na wygraną Świątek, a dodatkowo, że Polka zgromadzi o co najmniej 6 gemów więcej od swojej rywalki. Pokazały to poprzednie mecze, a kolejnym argumentem jest też znakomita forma Świątek. Trudno przypuszczać, żeby Kasatkina mogła jej sprawić większe problemy, a już tymbardziej, zatrzymać zwycięski marsz Igi.

Kiedy zagra Iga Świątek? O której mecz Świątek – Kasatkina?

Spotkanie zostanie rozegrane 2 czerwca 2022 roku, nie wcześniej, niż o godzinie 15:00. Poprzedzi je finał miksta.

Gdzie obejrzeć półfinał Roland Garros 2022: Świątek – Kasatkina?

Transmisja na Eurosport 1, a dodatkowo transmisja internetowa na Eurosport Extra w Playerze.