Kiedy grają siatkarki z Belgią? O której grają polskie siatkarki na Mistrzostwach Europy 2023?

kiedy-polska-belgia
fot. Icon Sport

Po nieco ponad 24 godzinach zespół dowodzony przez Stefano Lavariniego staje do swojej kolejnej batalii grupowej. Sprawdźmy, kiedy grają polskie siatkarki z Belgią i jak rezultat tej batalii może wpłynąć na sytuację Biało-czerwonych w grupie.

Kiedy grają siatkarki z Belgią? O której grają polskie siatkarki?

Mecz Polska – Belgia siatkówka kobiet zaplanowano na godz. 20:00 w dniu 22 sierpnia 2023 roku. Rywalizacja ta zapowiada się niezwykle interesująco. Niewykluczone, że jej wyniki zadecyduje w dużej mierze o tym, która z reprezentacji zajmie jedną z dwóch pierwszych lokat w grupie A.

Kiedy grają polskie siatkarki na Mistrzostwach Europy 2023 swoje kolejne spotkania? O tym w dalszej części tekstu.

Kiedy grają polskie siatkarki kolejne mecze?

  • Polska – Ukraina (24.08.2023r., godz. 17:00)

Przed Polkami na ten moment jeszcze tylko jedna potyczka grupowa. 24 sierpnia Biało-czerwone zmierzą się z reprezentacją Ukrainy. Wygrana z Belgią pozwoli naszym dziewczynom być już powoli myślami przy pierwszej rundzie fazy play-off. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, z kim w tej części turnieju będą mierzyły się podopieczne Stefano Lavariniego.

Małe komplikacje

Właściwie od chwili oficjalnego ogłoszenia składu poszczególnych grup na ME było doskonale wiadomo, że to właśnie z Serbkami reprezentantkom Polski będzie najtrudniej o uzyskanie korzystnego wyniku. Mimo to tak pewna wygrana zespołu z Półwyspu Bałkańskiego jest jednak swoistą niespodzianką.

System rozgrywkowy w europejskim czempionacie jest na tyle łaskawy, że nawet zajmując ostatecznie 4. lokatę w grupie, Polki mogą wywalczyć udział 1/8 finału. Cel jest aczkolwiek zupełnie inny.

Zapamiętajcie więc, kiedy grają siatkarki i kibicujcie im z całych sił. Doping po meczu z reprezentacją Serbii będzie potrzebny jak nigdy przedtem!