Mistrzostwa Europy siatkarzy 2023: kiedy i gdzie?

me-siatkarzy-kiedy
fot. Icon Sport

Podczas gdy w najlepsze trwa jeszcze europejski czempionat Pań, rozpoczyna się także turniej z udziałem mężczyzn. Oto garść informacji na temat tego, kiedy Mistrzostwa Europy siatkarzy 2023 i gdzie te zawody będą miały miejsce.

Kiedy Mistrzostwa Europy siatkarzy 2023?

Wielu zapalonych kibiców od dłuższego czasu przebiera już nogami, zadając jednocześnie pytanie, kiedy Mistrzostwa Europy w siatkówce 2023? Inauguracja imprezy już lada moment, gdyż mecz otwarcia we włoskiej Bolonii zaplanowano na dzień 28 sierpnia bieżącego roku.

Spotkania z udziałem Biało-czerwonych odbędą się natomiast pomiędzy 31 sierpnia a 6 września. Faza pucharowa powinna rozpocząć się 8 września, natomiast mecz o złoto zaplanowano na dzień 16 września 2023 roku.

Gdzie Mistrzostwa Europy siatkarzy 2023?

Już po raz trzeci z rzędu walka o tytuł najlepszej reprezentacji siatkarskiej na Starym Kontynencie rozegra się w aż czterech różnych krajach. Będą to kolejno Bułgaria, Izrael, Macedonia Północna oraz Włochy.

Kibiców znad Wisły powinien w szczególności interesować przebieg starć w grupie C, w której to oprócz Polaków znajdują się także współgospodarze Macedończycy, Czarnogórzanie, Holendrzy, Czesi oraz Duńczycy.

Nie mamy zielonego pojęcia, kto wygra Mistrzostwa Europy w siatkówce 2023. Gdzie odbędzie się sam turniej oraz kiedy to będzie miało miejsce wiemy już jednak doskonale. Z tą wiedzą musimy pozostać co najmniej do pierwszych dni września, kiedy to zostanie zakończona faza grupowa. Oby podopieczni Nikoli Grbica zakończyli ją na jak najwyższej pozycji. Ściskajmy więc wspólnie kciuki za Bartka Kurka i jego reprezentacyjnych kolegów!