US Open 2023 terminarz: kiedy mecze, ile jest rund?

Nadchodzi czas czwartego i zarazem ostatniego turnieju wielkoszlemowego w sezonie tenisowym. Rywalizacja w Stanach Zjednoczonych potrwa przez dwa tygodnie, które będą gratką dla kibiców białego sportu. Sprawdź US Open 2023 terminarz.

US Open 2023 terminarz
Icon Sport

US Open 2023 terminarz – kiedy mecze?

Terminarz US Open będzie rozkładem jazdy dla kibiców na dwa tygodnie rywalizacji w turnieju wielkoszlemowym. Oglądanie rozgrywanych nocą czasu polskiego meczów może być wyzwaniem dla wielu fanów tenisa. Nie brakuje jednak osób, które będą śledzić zmagania na żywo z zapartym tchem.

 • 28 sierpnia, poniedziałek – pierwsza runda
 • 29 sierpnia, wtorek – pierwsza runda
 • 30 sierpnia, środa – druga runda
 • 31 sierpnia, czwartek – druga runda
 • 1 wrzesień, piątek – trzecia runda
 • 2 września, sobota – trzecia runda
 • 3 września, niedziela – czwarta runda
 • 4 września, poniedziałek – czwarta runda
 • 5 września, wtorek – ćwierćfinały
 • 6 września, środa – ćwierćfinały
 • 7 września, czwartek – półfinały kobiet
 • 8 września, piątek – półfinały mężczyzn
 • 9 września, sobota – finał kobiet
 • 10 września, niedziela – finał mężczyzn

US Open 2023 mecze będą rozgrywane od poniedziałku 28 sierpnia. Tego dnia rozpocznie się turniej główny w Nowym Jorku. Jeżeli rywalizacja będzie przebiegać zgodnie z planem organizatorów, to na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia imprezy będziemy poznawać ćwierćfinalistów. W drabinkach będzie pozostawać coraz mniej tenisistów oraz tenisistek. Finał kobiet zostanie rozegrany w sobotę 9 września. Z kolei wyłonienie najlepszego singlisty nastąpi w niedzielę 10 września.

Ile rund ma US Open 2023? Terminarz bez tajemnic

Po losowaniu drabinki uczestnicy US Open poznali przeciwników, którzy mogą oczekiwać na nich w drodze do finału. Poziom emocji oraz trudności meczów powinien rosnąć wraz z kolejnymi rundami. Kibice powinni podziwiać coraz ciekawsze widowiska. Triumfator w singlu musi zwyciężyć w siedmiu meczach. Oto odpowiedź na pytanie, ile jest rund w US Open 2023.

Szykuje się fantastyczna rywalizacja w Nowym Jorku

Ozdobą US Open 2023 mężczyzn może być kolejne starcie Carlosa Alcaraza z Novakiem Djokoviciem. W poprzednim sezonie właśnie Hiszpan okazał się najlepszym tenisistą US Open, ale nie rywalizował w nim z Serbem. To dlatego, że Novak Djoković został wykluczony z powodu niezaszczepienia na koronawirusa. W tym sezonie najlepsi zawodnicy rankingu ATP walczą ze sobą w najważniejszych meczach. W Roland Garros nieco niespodziewanie Novak Djoković poskromił Carlosa Alcaraza. Z kolei w Wimbledonie południowiec zaskakująco zdetronizował zawodnika z Bałkanów.

Nie brakuje chętnych, którzy spróbują nie dopuścić do pojedynku Carlosa Alcaraza z Novakiem Djokoviciem w finale. Jednym z nich jest Hubert Hurkacz, który prezentował się obiecująco w okresie przygotowań na kortach twardych. Inna sprawa, że reprezentant Polski nie osiągał w przeszłości dobrych wyników w US Open. Jeszcze nigdy nie dostał się nawet do trzeciej rundy w Nowym Jorku.

Terminarz US Open 2023 pokazuje również, kiedy można spodziewać się kluczowych meczów Igi Świątek. Polka jest obrończynią trofeum oraz kandydatką do odniesienia zwycięstwa w turnieju wielkoszlemowym. Przystąpi do niego jako liderka rankingu WTA. Interesująco zapowiada się rywalizacja Polki z Aryną Sabalenką, ale niebezpieczne przed własną publicznością mogą być również gospodynie Jessica Pegula oraz Coco Gauff. Duże ambicje mają Jelena Rybakina oraz zawodniczki z Czech.