Uczelnia Państwowa Zamość w Ekstraklasie!

Uczelnia Państwowa Zamość w Ekstraklasie!

Tenisistki drużyny Uczelnia Państwowa Zamość wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i po emocjonującym meczu wygraną 7:3 z Bogorią Grodzisk Mazowiecki przypieczętowały swój awans do Ekstraklasy kobiet.

Pierwszy mecz barażowy rozegrany w Grodzisku Mazowieckim zakończył się remisem 5:5, w związku z czym losy awansu miały rozstrzygnąć się w Zamościu.

Początek meczu, podobnie jak w przypadku pierwszego spotkania barażowego, był bardzo wyrównany. Swoje partie singlowe wygrały Klaudia Kusińska i Anna Brzyska, porażki zanotowały Aleksandra Osuch i Karolina Lalak.

Przy stanie 2:2 bilans setów przemawiał na korzyść drużyny z Mazowsza i to zawodniczki Bogorii były przez chwilę bliżej Ekstraklasy. Kluczowe dla losów meczu okazały się gry deblowe. Na pierwszym stole Anna Brzyska i Aleksandra Osuch wygrały 3:1, a na drugim – po zaciętym pojedynku i pięciu setach – Klaudia Kusińska i Karolina Lalak pokonały rywalki 3:2. Tym samym zamojski zespół wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał.

Kolejny singlowy pojedynek wygrała najpierw Klaudia Kusińska, a następnie Karolina Lalak. Przy stanie 6:2 trener Piotr Kostrubiec mógł już świętować awans. Chwilę po zwycięskim punkcie Karolina utonęła w ramionach koleżanek z zespołu. Na drugim stole kolejny pojedynek wygrała z kolei Anna Brzyska. W ostatniej partii meczu Aleksandra Osuch uległa zawodniczce Bogorii 0:3. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Uczelnia Państwowa Zamość 7:3.

Awans wywalczyła drużyna w składzie: Klaudia Kusińska, Anna Brzyska, Karolina Lalak, Aleksandra Osuch i Wiktoria Puzio.

To kolejna historyczna chwila dla naszego klubu. W ubiegłym roku do Superligi awansowała drużyna mężczyzn, a teraz w Ekstraklasie mamy drużynę kobiet. Chciałbym podziękować dziewczynom za świetny mecz, bo dały z siebie maksimum umiejętności. Zwłaszcza w decydujących grach deblowych pokazały charakter. Tenis stołowy w naszym regionie kwitnie. Jestem ogromnie szczęśliwy – mówi trener Piotr Kostrubiec, szkoleniowiec zamojskiej drużyny.

Po awansie do Ekstraklasy kobiet Uczelnia Państwowa Trefl Zamość jest jedynym ośrodkiem tenisa stołowego w Polsce, który ma dwie drużyny w najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju.


LVBET Kod Promocyjny 2021 * BEST20 * – bonus aż do 2000 złotych

fot. Skafander