Zamojscy tenisiści i tenisistki grają pod szyldem Akademii Zamojskiej

Zamojscy tenisiści i tenisistki grają pod szyldem Akademii Zamojskiej

W związku z przekształceniem Uczelni Państwowej w Zamościu w Akademię Zamojską zmieniła się również nazwa drużyn tenisa stołowego występujących w LOTTO Superlidze mężczyzn i Ekstraklasie kobiet.

Przypomnijmy, że Uczelnia Państwowa w Zamościu była sponsorem tytularnym i strategicznym zamojskich drużyn tenisa stołowego. Po przekształceniu uczelni, rolę i zobowiązania te pełni Akademia Zamojska. Mimo faktu, że drużyny rozpoczęły rozgrywki jeszcze pod nazwą Uczelnia Państwowa Zamość to centrala związkowa wyraziła zgodę na zmianę nazwy w trakcie rozgrywek.

– Dostaliśmy zgodę od Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Spółki Superliga na zmianę nazwy drużyn w trwającym już sezonie. Od najbliższego weekendu w rozgrywkach najwyższych lig kobiet i mężczyzn w Polsce będziemy występować jako Akademia Zamojska. Nasze drużyny dołożą wszelkich starań, aby godnie reprezentować nowo powstałą Akademię – mówi trener i menadżer zamojskich drużyn tenisa stołowego Piotr Kostrubiec.

W związku z remontem hali OSiR w Zamościu, w nowych strojach z nazwą i logo Akademii Zamojskiej zawodniczki i zawodnicy zaprezentują się przed własną publicznością 8 października. Do tego czasu swoje spotkania rozgrywają na wyjazdach.


LVBET Kod Promocyjny 2021 * BEST20 * – bonus aż do 2000 złotych