ATP Bazylea 2023 drabinka, nagrody, kiedy i gdzie oglądać?

Hubert Hurkacz i inni najlepsi tenisiści wrócili do rywalizacji w Europie. Bieżącym przystankiem jest Bazylea, w której grają na nawierzchni twardej. ATP Bazylea 2023 drabinka wyłoni najlepszego zawodnika turnieju w Szwajcarii. Czy będzie nim Polak?

Drabinka ATP Bazylea 2023 – finał

Przed rozpoczęciem turnieju głównego w Szwajcarii została rozlosowana ATP Bazylea 2023 drabinka. Czas na finał ATP Bazylea 2023, w którym zagra Hubert Hurkacz.

Najbliższy mecz Hurkacza z Rune lub Auger-Aliassime, 29 października 2023 roku, nie przed godziną 15:30 czasu polskiego.

Kiedy ATP Bazylea 2023? Terminarz turnieju

Turniej główny w Bazylei rozpocznie się w poniedziałek 23 października. Zgodnie z planem organizatorów, pierwsza runda będzie rozgrywana do środy. Następnie rywalizacja nabierze rozpędu i zostanie zakończona finałem w niedzielę 29 października.

 • Poniedziałek, 23 października – pierwsza runda
 • Wtorek, 24 października – pierwsza runda
 • Środa, 25 października – pierwsza / druga runda
 • Czwartek, 26 października – druga runda
 • Piątek, 27 października – ćwierćfinały
 • Sobota, 28 października – półfinały
 • Niedziela, 29 października – finał

Impreza tenisowa w Bazylei jest rozgrywana od 1970 roku. Od początku zawodnicy rozgrywali mecze na korcie twardym pod dachem. Aż 10 razy przed kibicami w ojczyźnie triumfował Roger Federer. Ponadto na liście zwycięzców są Pete Sampras, John McEnroe czy Vitas Gerulaitis, który w finale wygrał z Wojciechem Fibakiem w 1983 roku.

Kim są faworyci ATP Bazylea 2023? Drabinka

Na liście startowej nie brakuje Felixa Augera-Aliassime, który zdobył tytuł w poprzednim sezonie. Kanadyjczyk w finale zwyciężył z Holgerem Rune. Także będący w niskiej formie Duńczyk zagra w tegorocznej edycji. Z najlepszej dziesiątki rankingu ATP pojawią się również Casper Ruud i Taylor Fritz. Z kolei z drugiej dziesiątki klasyfikacji wystąpi, poza wspomnianym Augerem-Aliassime i Hubertem Hurkaczem, również Alex De Minaur.

Hubert Hurkacz ATP Bazylea 2023 – drabinka i ocena szans

Reprezentant Polski wystąpi w pierwszym turnieju ATP w Europie od lipca i rozgrywanego wówczas Wimbledonu. Następnie Huberta Hurkacza można było zobaczyć w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach i w Japonii. Ostatnie tygodnie pokazały, że po wrocławianinie można spodziewać się nierównych występów. Hubert Hurkacz w dobrym stylu wygrał turniej w Szanghaju, po czym przegrał w pierwszym meczu w Tokio. Biorąc pod uwagę listę startową w Bazylei, Polak jest kandydatem do zwycięstwa w turnieju. W przeszłości nie próbował w nim swoich sił.

ATP Bazylea 2023 drabinka
Icon Sport

ATP Bazylea 2023 nagrody pieniężne

ATP Bazylea 2023 pula nagród wynosi w tym sezonie 2.196.000 euro. Jest ona wyższa o blisko 3 procent niż w poprzedniej edycji turnieju rozegranej w 2022 roku. Najlepszy tenisista otrzyma wynagrodzenie w wysokości 410 660 dolarów.

 • Zwycięzca – 410 660 euro
 • Finalista – 220 950 euro
 • Półfinaliści – 117 760 euro
 • Ćwierćfinaliści – 60 165 euro
 • Druga runda – 32 115 dolarów
 • Pierwsza runda – 17 130 dolarów

Gdzie oglądać ATP Bazylea 2023? Transmisje

Mecze turnieju tenisistów w Bazylei można oglądać na stronie internetowej bukmachera Betclic. Warunkiem jest rejestracja konta. Pojedynki będzie można również obserwować na żywo w polskiej telewizji. Transmisje będą możliwe do zobaczenia w kanałach sportowych Polsatu.

Transmisje online
Szczegóły
Oglądaj na żywo

Transmisje online SUPERBET

Darmowe transmisje w Superbet.

Oglądaj tutaj

 

Transmisje online betclic

Darmowe transmisje za pośrednictwem Betclic TV.

Oglądaj tutaj
 

Transmisje online sts

Transmisje za darmo na żywo w STS TV.

 

OGLĄDAJ TUTAJ

 

Transmisje online Fortuna

Korzystaj za darmo z Fortuna TV.

OGLĄDAJ TUTAJ