Serhou Guirassy odejdzie do Premier League? Rewelacja sezonu wzbudza zainteresowanie

Serhou Guirassy odejdzie do Premier League? Rewelacja sezonu wzbudza zainteresowanie
Icon Sport

Przed rozpoczęciem tego sezonu pewnie mało kto typował, że po ośmiu kolejkach ligowych w Bundeslidze najlepszym strzelcem będzie napastnik VfB Stuttgart. To powoduje, że ten zawodnik wzbudza spore zainteresowanie. Czy Serhou Guirassy odejdzie do Premier League? Pomóc w tym może klauzula zapisana w umowie Gwinejczyka.

Serhou Guirassy wykręca nieprawdopodobne liczby. W pierwszych ośmiu kolejkach gwinejski napastnik zanotował aż 14 goli i bije kolejne rekordy. Dość napisać, że kupiony w letnim okienku transferowym Harry Kane świetnie wpasował się do Bayernu Monachium, ale w Bundeslidze strzelił na razie 9 bramek. Nie ma więc co się dziwić, że już pojawiają się plotki na temat potencjalnego odejścia Gwinejczyka do innego zespołu.

Czy Serhou Guirassy odejdzie do Premier League? Fulham szuka napastnika

Warto przypomnieć, że Serhou Guirassy ma w swojej umowie klauzulę, która pozwala mu na odejście w sytuacji, gdy jakaś inna drużyna zaoferuje za niego 20 mln euro. Co ciekawe, ta opcja wygasa już po zimowym okienku transferowym, więc jedynie w styczniu można liczyć na w miarę promocyjną cenę za gwinejskiego napastnika.

“The London Evening Standard” donosi, że władze Fulham chcą przekonać Serhou Guirassy’ego do transferu. Z kolei Florian Plattenberg twierdzi, że zawodnik nie ma zamiaru odchodzić w trakcie trwających rozgrywek.

Londyński zespół szuka jednak napastnika po tym, jak Aleksandar Mitrović zdecydował się latem na transfer do Arabii Saudyjskiej. Raul Jimenez, który miał być nowym strzelcem Fulham, na razie kompletnie zawodzi. W pierwszych ośmiu meczach nie udało mu się jeszcze trafić do siatki. To ma wpływa na dyspozycję drużyny. “The Cottagers” plasują się obecnie na 13. pozycji w tabeli ligowej.

Trudno na razie stwierdzić, czy Serhou Guirassy odejdzie do Premier League. Można jednak się spodziewać, że jeśli Gwinejczyk nie przestanie strzelać, to grono zainteresowanych jego usługami klubów będzie się sukcesywnie powiększało. Nie wiadomo, czy w przypadku zgłoszenia się większego klubu od Fulham zawodnik nie zmieni zdania na temat odejścia.