Indian Wells 2023 eliminacje: Magdalena Fręch przystępuje do rywalizacji!

Magdalena Fręch Miami Open 2023

Już w poniedziałek, 6 marca 2023 rozpoczną się eliminacje Indian Wells 2023. Drabinka została rozlosowania, a zobaczymy w niej jedną Polkę, Magdalenę Fręch. Jeżeli chce awansować do turnieju głównego, musi wygrać dwa mecze, bowiem Indian Wells 2023 eliminacje są właśnie dwustopniowe.

Eliminacje Indian Wells 2023: Magdalena Fręch poznała drabinkę

Na początek dwustopniowych eliminacji, Magdalena Fręch w poniedziałek, 6 marca 2023 roku zagra przeciwko 18-letniej Amerykance Robin Montgomery. Leworęczna tenisistka notowana jest na 189. miejscu rankingu WTA i do tej pory nie notowała większych sukcesów. Montgomery w tym roku próbowała swoich sił w eliminacjach AO, ale odpadła w drugiej rundzie.

Jeżeli Magdalena Fręch pokona Robin Montomery, to w drugiej, a zarazem ostatniej rundzie eliminacji Indian Wells zagra ze zwyciężczynią pary Pigossi – Krueger. Pierwsza z nich, to 28-letnia Brazylijka, notowana na 108. miejscu rankingu WTA. Z kolei Ashlyn Krueger to kolejna z Amerykanek. 18-letnia tenisistka plasuje się na 139. miejscu rankingu WTA.

Magdalena Fręch w eliminacjach Indian Wells 2023 rozstawiona jest z 13. numerem. Jej nagroźniejsza, potencjalna rywalka, a więc Laura Pigossi rozstawiona jest z dwunastką. Trzymamy kciuki za Magdalenę! Oby dołączyła do drabinki głównej, gdzie znajdują się Hubert Hurkacz, Iga Świątek oraz Magda Linette. Przypomnijmy, że Indian Wells 2023 drabinka główna rozpocznie zmagania 8 marca. 6 marca z kolei rozegrana zostanie pierwsza, a 7 marca 2023 roku druga runda eliminacji.