Kiedy gra Świątek? Znamy datę następnego meczu Polki!

Wszyscy zastanawiają się, kiedy gra Iga Świątek? Polka nie zaliczy tegorocznego Wimbledonu do udanych, a obecnie postawiła na reset. Na kort wróci dopiero za ponad dwa tygodnie. Najbliższy turniej, kiedy gra Świątek, będzie miał miejsce w Polsce. Raszynianka będzie rozstawiona z numerem 1 podczas BNP Paribas Poland Open, który w tym roku odbędzie się w Warszawie. Impreza zostanie rozegrana od 25 do 31 lipca 2022 roku.

kiedy gra Świątek

Iga Świątek wróci na kort w Warszawie

Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, wiadomo kiedy gra Świątek. Polka weźmie udział w turnieju BNP Paribas Poland Open w Warszawie, w dniach 25-31 lipca 2022 roku. To impreza z cyklu “WTA 250” z pulą nagród, wynoszącą ponad 251 tysięcy dolarów. Dla zwyciężczyni przewidziano 33 200 dolarów.

Oprócz Igi Świątek w drabince głównej BNP Paribas Poland Open wystąpi także Magdalena Fręch, która zastąpiła kontuzjowaną Kaję Juvan ze Słowenii. W kwalifikacjach swoich sił spróbują Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska. Trzymamy kciuki za Polki, żeby powtórzyły wynik kwalifikacji z Wimbledonu.