Świątek – Hontama typy, kiedy, o której, gdzie oglądać? (27.09.2023)

Iga Świątek powraca do gry w turniejach WTA po odpadnięciu z wielkoszlemowego US Open. Polka rozegra mecz z Mai Hontamą. Zobacz typy Świątek – Hontama przed pojedynkiem o awans do ćwierćfinału w Tokio.

Iga Świątek – Mai Hontama typy i kursy (WTA Tokio 2023)

Iga Świątek rozegra pierwszy mecz od 4 września, kiedy to poniosła porażkę w starciu o awans do ćwierćfinału US Open z Jeleną Ostapenko. W turnieju wielkoszlemowym w Nowym Jorku straciła tytuł i pierwsze miejsce w rankingu WTA. Po opuszczeniu Stanów Zjednoczonych odwiedziła ojczyznę, a następnie poleciała do Azji i rozpoczęła przygotowania do występu w Tokio. Jej forma po ponad trzech tygodniach przerwy od grania jest małą niewiadomą.

Reprezentantka Polski zdecydowała się na występ w stolicy Japonii. Postara się w Tokio o odniesienie piątego w sezonie zwycięstwa turniejowego. Wcześniej Iga Świątek była najlepsza w Roland Garros, w Dosze, w Stuttgarcie oraz w Warszawie. Impreza w Tokio jest rozgrywana na kortach twardych.

swiatek-hontama-typy
Icon Sport

Iga Świątek miała wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej rundzie zmierzy się z Mai Hontamą, która dostała się do turnieju głównego przez kwalifikacje. Jak dotąd w Tokio tenisistka z Japonii mierzyła się wyłącznie z rodaczkami i zwyciężała w dwusetowych meczach z Saki Imamurą, Sarah Saito oraz Nao Hibino.

Polka będzie faworytką meczu z zawodniczką notowaną na 148. miejscu w rankingu WTA. Także nasz typ Świątek – Hontama to zwycięstwo wiceliderki rankingu WTA w mniej niż 17 gemach. W 2016 roku młoda Iga Świątek pokonała Mai Hontamę w dwóch setach w juniorskim Roland Garros. W dorosłej rywalizacji powinno być podobnie, a rodowita warszawianka dodatkowo udowodni zapewne swoją klasę poprzez co najmniej dwa asy serwisowe.

Kiedy gra Świątek z Hontamą? O której godzinie?

Iga Świątek zaprezentuje się po raz pierwszy na korcie twardym w Tokio w nocy z wtorku na środę czasu polskiego. Stawką będzie wejście do ćwierćfinału turnieju.

Gdzie oglądać mecz Świątek – Hontama? Transmisja

Najbliższy mecz Igi Świątek w turnieju w Tokio można oglądać na stronie internetowej bukmachera Betclic. Warunkiem jest rejestracja konta. Pojedynki można również obserwować na żywo w polskiej telewizji. Transmisja będzie możliwa do zobaczenia w jednym z kanałów Canal+Sport.

Oglądaj tutaj