Rafael Leão wypowiedział się na temat transferu do Arabii Saudyjskiej. “Nigdy nie mów nigdy”

Rafael Leão wypowiedział się na temat transferu do Arabii Saudyjskiej
Icon Sport

Portugalski skrzydłowy to jeden z najważniejszych zawodników AC Milanu. Reprezentant Portugalii przedłużył niedawno kontrakt z mediolańskim zespołem i w ostatniej rozmowie z magazynem GQ wypowiedział się na temat swojej przyszłości i potencjalnego transferu do Arabii Saudyjskiej.

Rafael Leão mimo stosunkowo młodego wieku, ponieważ ma 24 lata, uważany jest za decydującego zawodnika AC Milanu. Jego bardzo dobra forma pomogła drużynie z San Siro zajść bardzo daleko w zeszłej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni Stefano Pioliego odpadli z Interem Mediolanem dopiero na etapie półfinału tych rozgrywek.

Rafael Leão wypowiedział się na temat transferu do Arabii Saudyjskiej. Obecnie tego nie rozważa

Portugalski skrzydłowy opowiedział o swoim obecnym klubie i poruszył również temat potencjalnego transferu. “Myślę, że AC Milan jest na dobrej drodze, udało nam się dotrzeć do półfinału Ligi Mistrzów. Cel to pięcie się w górę, stawanie się coraz lepszym. Jestem pewny, że AC Milan wróci do wygrywania Ligi Mistrzów, tego właśnie chcemy. Jestem w takim wieku, że chcę wygrywać wielkie rzeczy, Liga Mistrzów do nich należy i pracujemy nad tym” – powiedział Rafael Leão.

“Nigdy nie mów nigdy, ale jestem w klubie, który świetnie mnie przyjął, odnowiłem kontrakt, więc gdybym chciał odejść, to bym tego nie robił. Skupiam się na dokonaniu wielkich rzeczy w ciągu dwóch czy trzech następnych lat. Nie osiągnąłem jeszcze takiego sukcesu, aby odejść do Arabii Saudyjskiej. W obecnych czasach często decydują pieniądze, ale dla mnie Liga Mistrzów jest warta więcej niż na przykład pensja w wysokości 10 milionów euro” – dodał reprezentant Portugalii.

Choć Rafael Leão wypowiedział się na temat transferu do Arabii Saudyjskiej, to na razie raczej trudno wyobrazić sobie odejście tego piłkarza z San Siro. Portugalczyk nieźle wszedł w ten sezon. W sześciu rozegranych meczach zdobył na razie trzy gole i dołożył do tego dwie asysty. Jego nowa umowa z AC Milanem wygasa w 2028 roku.