Kiedy gra Iga Świątek? Z kim zagra w 3. rundzie Wimbledonu? Następna rywalka, o której mecz?

Z kim zagra Iga Świątek w kolejnej rundzie Wimbledonu 2022? Kiedy gra Iga Świątek? Polka sporo musiała natrudzić się, żeby w trzech setach ograć Pattinamę Kerkhove z Holandii. Wiemy, kim będzie następna rywalka Świątek.

Kiedy gra Iga Świątek

Kiedy gra Świątek w trzeciej rundzie i z kim na Wimbledonie 2022?

Iga Świątek wygrała spotkanie z Pattinamą Kerkhove 2:1, choć pokazała, że jest daleka od optymalnej formy. Pierwszy set padł łupem Polki, ale w drugim rywalka wyrównała stan meczu. Na szczęście w decydującej, trzeciej partii Świątek pokazała klasę. Teraz Iga Świątek w trzeciej rundzie Wimbledonu zmierzy się z Alize Cornet. Doświadczona 32-letnia Francuzka w drugiej rundzie Wimbledonu ograła 6:3, 6:3 Claire Liu ze Stanów Zjednoczonych. Wcześniej Cornet wygrała 6:3, 7:6(5) z Julią Putincewą z Kazachstanu.

Nie ma wątpliwości, że to Iga Świątek znów będzie faworytką nadchodzącego meczu. Polka wskazywana jest jako główna faworytka do wygrania Wimbledonu. Kiedy gra Iga Świątek z Alize Cornet? Mecz zostanie rozegrany 2 lipca. O której gra Świątek? Polka pojawi się na korcie o numerze 1 jako druga, po zakończeniu meczu de Minaur – Broady. To spotkanie rozpocznie się o 14:00, zatem mecz Świątek powinien zacząć się około 16:00 – 17:00.

Ciekawostką jest fakt, że ze swoją rywalką w trzeciej rundzie, a więc Alize Cornet, Iga Świątek nie miała jeszcze okazji rywalizować. Francuzka zajmuje 37. miejsce w rankingu WTA, a do tej pory, jej najlepszy wynik na Wimbledonie to czwarta runda w 2014 roku. Wydaje się, że Cornet ma swój prime time już za sobą, ale jednego jej nie można odmówić – waleczności. W nadchodzącym meczu Iga Świątek będzie musiała zwrócić na to uwagę.

Tutaj sprawdzisz, jak wygląda drabinka Igi Świątek i jej potencjalne rywalki w kolejnych rundach.

Gdzie oglądać mecze Świątek i Wimbledon 2022?

Darmowe transmisje znajdziesz na poniższych stronach bukmacherów.

Wimbledon 2022 transmisje
Szczegóły
Oglądaj na żywo

STS Kod Promocyjny

Wimbledon za darmo na żywo w STS TV.

BETCLIC

Darmowe transmisje za pośrednictwem Betclic TV.

ofertą Fortuny

Korzystaj za darmo z Fortuna TV.

polsat sport

Oglądaj mecze Wimbledonu na kanałach Polsatu.

Kogo do tej pory pokonała Iga Świątek na Wimbledonie?

Iga Świątek rozpoczęła rywalizację na Wimbledonie od meczu z kwalifikantką. Chorwatkę Janę Fett pokonała 2:0 (6:0, 6:3) w 1 godzinę i 15 minut. Po Świątek było widać jednak nieco “rdzy”, poprzez to, że od Roland Garros nie rozegrała żadnego oficjalnego meczu na trawie. W drugiej rundzie Iga Świątek grała z Pattinamą Kerkhove. Polka wygrała pierwszego seta 6:4, w drugim przegrała 4:6, ale na szczęście trzeci zakończył się po myśli Igi (6:3) i Polka nie bez problemów, ale jest w kolejnej rundzie Wimbledonu. Mamy nadzieję, że te dwa mecze były brakującą “praktyką” na trawie i teraz Iga zacznie wchodzić już na swój poziom. Tymczasem czekamy odpowiedź na pytanie, kiedy gra Świątek w kolejnej rundzie.