Wimbledon 2022 – kto nie zagra? Czy wystąpi Nadal? Wielcy nieobecni turnieju

Wielkimi krokami zbliża się Wimbledon 2022. Wiemy, którzy Polacy zagrają, ale warto też sprawdzić, kto nie zagra. Jakich największych nazwisk zabraknie? Co z Rafaelem Nadalem? Czy kontuzja wyeliminuje go z Wimbledonu? Sprawdźmy.

wimbledon 2022 kto nie zagra

Wimbledon 2022 kto nie zagra? Najwięksi nieobecni

Już od dłuższego czasu wiadomo, że na Wimbledon 2022 nie zagra żaden tenisista z Rosji oraz Białorusi. To decyzja organizatorów londyńskiego Wielkiego Szlema. W związku z taką decyzją wśród mężczyzn zabraknie Daniła Miedwiediewa, Andrieja Rublowa, Karena Chaczanowa, Asłana Karacjewa, a wśród kobiet Aryny Sabalenki, Darii Kasatkiny, Victorii Azarenki, Weroniki Kudiermietowej czy Ludmiły Samsonowej. Lista wielkich nieobecnych Wimbledonu jest jednak znacznie dłuższa.

Wimbledon 2022 nieobecni to także Kanadyjka Leylah Fernandez, Japonka Naomi Osaka czy siostry Serena i Venus Williams, które mogły otrzymać dzikie karty. Jeszcze kto nie zagra na Wimbledonie? Wśród mężczyzn zabraknie także takich nazwisk, jak Kei Nishikori, Roger Federer oraz Lloyd Harris.

Na ten moment to wszyscy wielcy nieobecni, choć nie wykluczone, że lista Wimbledon 2022 kto nie zagra jeszcze się wydłuży.

Czy Nadal zagra na Wimbledonie? Kontuzja wciąż daje się we znaki

Wiadome jest już, czy na Wimbledonie 2022 zagra Rafael Nadal. Kontuzja stopy wciąż nie jest zaleczona, ale Hiszpan podjął już decyzję odnośnie swojego udziału w nadchodzącym Wielkim Szlemie. I jest to optymistyczna decyzja.

0 0 votes
Article Rating