Wimbledon. Iga Świątek z rewelacyjnym rekordem! Dokonała niemożliwego!

Iga Świątek nie bez problemów w drugim secie, pokonała Janę Fett i awansowała do drugiej rundy Wimbledonu 2022. Wiemy, z kim zagra. Polka dzięki kolejnemu zwycięstwu pobiła niesamowity rekord.

Wimbledon Iga Świątek

Wimbledon 2022. Iga Świątek z rekordem!

Zaledwie jednej godziny i piętnastu minut potrzebowała Iga Świątek by odprawić z kwitkiem kwalifikantkę z Chorwacji, Janę Fett. Pierwszego seta Polka wygrała 6:0, a drugiego 6:3. Rywalce nie pomógł nawet mały przestój Świątek na początku drugiej partii, kiedy Fett prowadziła już 3:1. Świątek szybko wzięła sprawy w swoje ręce i zameldowała się w drugiej rundzie Wimbledonu.

Tym samym Iga Świątek odnotowała już 36. zwycięstwo z rzędu! Polka jest liderką pod tym względem, jeżeli chodzi o wyniki osiągane na kortach w XXI wieku. Przed startem Wimbledonu Iga Świątek dzierzyła ten rekord na spółkę z Venus Williams. Obie miały po 35 wygranych z rzędu. Teraz Iga Świątek dokonała niemożliwego i wydaje się, że jej dominacja może trwać jeszcze długo. Mało tego, Polka na Wimbledonie może wygrać siódmy turniej z rzędu. Oby tak właśnie było.