Czy Michał Probierz odejdzie, jeśli Polska nie awansuje na Euro 2024?

Czy Michał Probierz odejdzie, jeśli Polska nie awansuje na Euro 2024?
Icon Sport

Biało-Czerwoni nie poradzili sobie w kwalifikacjach do niemieckiego turnieju i nie udało im się awansować bezpośrednio z grupy. Część odpowiedzialności spoczywa jeszcze po stronie Fernando Santosa, który prowadził polską kadrę wcześniej. Fani mogą zadawać sobie jednak pytanie, czy Michał Probierz odejdzie, jeśli Polska nie awansuje na Euro 2024. W niedawnej wypowiedzi sam selekcjoner postanowił odnieść się do tego tematu.

Wiemy już, że reprezentacja Biało-Czerwonych otrzymała szansę na udział w niemieckim turnieju poprzez marcowe baraże. Najpierw podopieczni Michała Probierza zmierzą się na własnym stadionie z Estonią i jeśli uda się pokonać tę drużynę, to potem Polacy zagrają w finale na wyjeździe z Walią lub Finlandią. W teorii są więc to rywale w zasięgu, ale co w sytuacji, jeśli Polska nie da rady zdobyć biletu na Euro 2024?

Wiemy już, czy Michał Probierz odejdzie, jeśli Polska nie awansuje na Euro 2024

Wiadomo, że Michał Probierz przejmował reprezentację po Fernando Santosie w dosyć newralgicznym momencie, ale wtedy Polacy mieli jeszcze kwestię awansu w swoich rękach. Wszystko skomplikowało się znacząco w momencie, gdy Biało-Czerwoni nie dali rady pokonać na PGE Narodowym reprezentacji Mołdawii, wywalczając w tym starciu jedynie remis.

Niezależnie od odpowiedzialności za obecny stan rzeczy, poznaliśmy odpowiedź na pytanie, czy Michał Probierz odejdzie, jeśli Polska nie awansuje na Euro 2024. “Nie złożę dymisji. Dlaczego miałbym to zrobić? Mam kontrakt podpisany na dłużej i robię swoją pracę. Powiedziałem, że ten zespół zmienia pokolenie i pewne struktury. Nie mam zamiaru podawać się do dymisji” – powiedział w rozmowie z portalem “Goal.pl” selekcjoner reprezentacji Polski.

Warto przypomnieć, że w momencie przejmowania reprezentacji Polski, Michał Probierz podpisał z Polskim Związkiem Piłki Nożnej długą umowę. Obecny kontrakt byłego trenera Jagiellonii czy Cracovii wygasa po zakończeniu eliminacji do mistrzostw świata w 2026 roku. Jak czytamy, sam zainteresowany zamierza go wypełnić.

Zobacz również: Reprezentacja Polski wie już wszystko ws. baraży. Oto możliwy rywal