Diego Simeone odejdzie z Atletico Madryt? Klub podjął decyzję

Diego Simeone odejdzie z Atletico Madryt? Klub podjął decyzję
Icon Sport

Argentyński trener w madryckiej drużynie uważany jest za legendę. Niezależnie od tego, sporo mówiło się o tym, że od jakiś czas temu doszło do wyczerpania formuły “Cholo” w zespole “Los Rojiblancos”, co generowało dużą liczbę plotek na temat tego, czy Diego Simeone odejdzie z Atletico Madryt. Hiszpańskie media podają jednak, że klub podjął już decyzję w sprawie przyszłości charyzmatycznego szkoleniowca.

Diego Simeone prowadzi Atletico Madryt nieprzerwanie od 2011 roku. Podczas jego pracy “Los Rojiblancos” dali radę nawiązać w Hiszpanii walkę z Realem Madryt i FC Barceloną. Argentyński trener mógł wraz ze swoimi zawodnikami świętować zdobycie dwóch mistrzostw Hiszpanii czy dwukrotne wygranie Ligi Europy. Madrycki klub był też dwa razy o włos od triumfu w Lidze Mistrzów, jednak za każdym razem w finale lepszy okazywał się rywal z sąsiedztwa.

Diego Simeone odejdzie z Atletico Madryt? Nic na to nie wskazuje

Znany dziennikarz Matteo Moretto z “Relevo” poinformował, że Atletico Madryt nie tylko nie rozważa zwolnienia Diego Simeone, ale ma zamiar przedłużyć z Argentyńczykiem umowę. Ponoć obie strony ustaliły już warunki nowego kontraktu. Brakuje tylko podpisów i oficjalnego ogłoszenia tego porozumienia. Nie ma na razie informacji odnośnie tego, na jak długo “Cholo” zwiąże się z madryckim klubem. Poprzednia umowa kończyła się w czerwcu 2024 roku.

Choć w ostatnim sezonie Atletico Madryt prezentowało się nieco gorzej, to władze “Los Rojiblancos” nie zdecydowały się na stanowcze działania w postaci zwolnienia Diego Simeone. Wydaje się, że mogła to być dobra decyzja, ponieważ już w tych rozgrywkach jego zespół wygląda o wiele lepiej. W niedawnych derbach stolicy Hiszpanii Atletico wygrało z Realem 3:1.

Choć mogło się wydawać, że Diego Simeone odejdzie z Atletico Madryt, to prawdopodobnie nie dojdzie do tego w najbliższym czasie. “Los Rojiblancos” zajmują obecnie piątą pozycję w lidze, mając do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Zawodnicy argentyńskiego trenera na ten moment dobrze radzą sobie również w Lidze Mistrzów, gdzie obecnie przewodzą w swojej grupie.