Djurgardens – Lech składy wyjściowe na 1/8 finału Ligi Konferencji Europy

Djurgardens – Lech składy wyjściowe na 1/8 finału Ligi Konferencji Europy
Icon Sport

Kolejorz stanie przed szansą na wywalczenie historycznego sukcesu. Kto powalczy o awans ekipy ze stolicy Wielkopolski do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy? Spójrzmy na Djurgardens – Lech składy.

Djurgardens – Lech składy

Bardzo ciekawie zapowiada się rewanż 1/8 finału Ligi Konferencji Europy z udziałem Djurgardens i Lecha Poznań. Najwyższa pora, by przestudiować składy obu ekip. Na kogo postawili szkoleniowcy?

Djurgardens:

Lech Poznań:

Wykorzystać przewagę i awansować do ćwierćfinału LKE

Pierwsza konfrontacja Lecha Poznań z Djurgardens odbyła się 9 marca 2023 roku. Wówczas Kolejorz okazał się lepszy od szwedzkiego zespołu. Ostateczny wynik to 2:0. Taki rezultat na pewno stawia poznaniaków w bardzo dobrym położeniu przed drugim starciem w Szwecji.

W premierowej potyczce Lecha z Djurgardens pierwszego gola w 39. minucie zdobył Milic. Do przerwy nic się nie zmieniło – Kolejorz prowadził 1:0. Taki wynik utrzymywał się również przez większość drugiej połowy. Dopiero w 82. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Marchwiński.

Lech zaprezentował się całkiem solidnie i zasłużenie wygrał. Mógł nawet pokusić się o wyższy triumf, jednak rezultat 2:0 nie jest zły. W tym miejscu warto wspomnieć, że podczas meczu w sercu Wielkopolski piłkarze Djurgardens nie oddali ani jednego celnego strzału! To chyba mówi samo za siebie i świadczy o tym, że miejscowi dość dobrze spisywali się w defensywie.

Na pewno awans Lecha do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy to byłoby coś. Co prawda niektórzy śmieją się, że to rozgrywki o “Puchar Biedronki”, ale mimo wszystko wygranie dwumeczu z Djurgardens byłoby dla Kolejorza historycznym osiągnięciem.

Pojedynek Djurgardens z Lechem Poznań został przewidziany na 16 marca 2023 roku. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godzinie 18:45. Bezpośrednia transmisja pojawi się natomiast na platformie Viaplay.