Eliminacje Ligi Konferencji 2022/23: Kiedy grają Lech oraz Raków? O której? Gdzie obejrzeć?

Raków Częstochowa

Do fazy grupowej Ligi Konferencji droga jest już bardzo krótka. Na polskie zespoły czeka jednak zdecydowanie najtrudniejsze zadanie, a więc awans do ostatniej rundy eliminacyjnej, a następnie pokonanie napotkanego rywala. Czy zarówno Lech jak i Raków będą miały sposobność rozegrać ten decydujący dwumecz? Kiedy grają Lech oraz Raków? O której? Gdzie obejrzeć?

Dwa odmienne bieguny

Zainteresowanie czwartkowymi spotkaniami na polskiej ziemi jest ogromne. Raków poinformował w oficjalnym komunikacie, że wyprzedał całą pulę biletów. Wedle najnowszych informacji trybuny w Poznaniu również będą w bardzo dużym stopniu zapełnione. Oznacza to jedno. Głód piłki w naszym kraju jest ogromny. Niestety w parze nie idą z tym sukcesy.

Nieco bliżej uradowania swoich sympatyków są na ten moment podopieczni Marka Papszuna. Częstochowianie mają po ubiegłotygodniowym starciu dość solidną zaliczkę i przynajmniej z pozoru jej utrata wydaje się praktycznie niemożliwa.

Na zupełnie przeciwnym biegunie są zawodnicy ze stolicy Wielkopolski. Co prawda w Reykjaviku przegrali oni z gospodarzami dość nieznacznie, ale ciężko upatrywać w nich wyraźnych faworytów do awansu. A to wszystko z powodu bardzo kiepskiej postawy, która irytuje znaczną większość osób skupionych wokół ekipy aktualnych mistrzów Polski.

Reasumując Ivi Lopez i spółka mogą powoli skupiać się już na decydującej batalii o fazę grupową Ligi Konferencji. Co natomiast z Lechem? Tutaj szanse oceniamy 50/50.

Kiedy mecz Raków – Trnava, gdzie obejrzeć?

Z uwagi na spore zainteresowanie spotkaniami z udziałem polskich drużyn w przestrzeni internetowej bardzo łatwo natrafić jest na pytanie Raków – Trnava o której? Rozpoczęcie tego starcia zaplanowano więc na godz 18:00 w dniu 11 sierpnia 2022 roku. Transmisja na żywo oczywiście na antenach TVP Sport.

Kiedy mecz Lech – Vikingur, gdzie obejrzeć?

Odpowiedź na Lech – Vikingur gdzie obejrzeć może być tylko jedna? Na myśli mamy tu stację TVP Sport. Wyjątkowo sposobność śledzenia piłkarzy Kolejorza w akcji będą mieli tym razem wszyscy widzowie TVP 2. Start tego arcyważnego pojedynku około godz. 20:30. Rzecz jasna również 11 sierpnia bieżącego roku.