Filip Szymczak kontuzjowany. Wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego

Filip Szymczak kontuzjowany. Wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego
fot. Icon Sport

Reprezentacja Polski do lat 21 przebywa na zgrupowaniu w Turcji. Biało-czerwoni właśnie rozegrali mecz przeciwko rówieśnikom z Austrii, który zakończył się bezbramkowym remisem. Polacy mieli swoje szanse, a najgorzej to starcie będzie wspominał gracz Lecha Poznań. Filip Szymczak nie dość, że nie wykorzystał rzutu karnego, to przypłacił mecz kontuzją. 

Kontuzja Filipa Szymczaka w meczu młodzieżówki

Reprezentacja Polski do lat 21, której selekcjonerem jest Michał Probierz, przygotowuje się do eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy 2025. W ramach tych przygotowań biało-czerwoni przebywają na zgrupowaniu w Turcji. Dzisiaj zremisowali bezbramkowo z Austrią. Tego meczu najlepiej nie będzie wspominał Filip Szymczak.

Napastnik Lecha Poznań najpierw w 60. minucie gry nie wykorzystał rzutu karnego. Jego intencje wyczuł Nikolas Polster. Dwie minuty później Filip Szymczak musiał opuścić boisko po tym, jak został brutalnie sfaulowany przez jednego z rywali. Na razie nie wiadomo, jak groźna jest kontuzja Filipa Szymczaka. Nie wyglądało to za dobrze i prawdopodobnie piłkarza czeka przerwa. Czy zdąży się wykurować do meczu Ligi Konferencji Europy przeciwko Fiorentinie? Tego nie wiadomo.

O tym, jak gorąco było w trakcie spotkania Polska U21 – Austria U21 pisze między innymi Tomek Hatta. Dziennikarz przytoczył, że po ostrym wejściu w Filipa Szymczaka, doszło także do spięcia obu trenerów. Szkoleniowiec Austriaków miał także problemy do sędziego. Widać, że nawet i mecze towarzyskie potrafią wyzwolić wiele niepotrzebnych emocji, które mają niewiele wspólnego z prawdziwym duchem sportu.