Nowy trener Bayernu Monachium. To on zastąpi Nagelsmanna

Nowy trener Bayernu Monachium. To on zastąpi Nagelsmanna
Chelsea manager Thomas Tuchel before the Premier League match at St Mary's Stadium, Southampton. Picture date: Tuesday August 30, 2022. - Photo by Icon sport

Wczoraj media zaszokowała informacja o tym, że Bayern Monachium zamierza zwolnić Juliana Nagelsmanna. “Bild” przekazał, że wszystko jest już pewne, a w głos za niemieckimi dziennikarzami poszedł Fabrizio Romano. Włoch podał, kim będzie nowy trener Bayernu Monachium. To może być jeszcze większy szok, niż samo zwolnienie Nagelsmanna.

Kim będzie nowy trener Bayernu Monachium? Tuchel faworytem

Zdaniem Fabrizio Romano, faworytem do objęcia posady trenera Bayernu Monachium jest Thomas Tuchel. Niemiecki szkoleniowiec jesienią rozstał się z angielską Chelsea. Informacja o zwolnieniu Juliana Nagelsmanna zaskoczyła wszystkich. Przecież całkiem niedawno Bayern wyeliminował w Lidze Mistrzów PSG i awansował do ćwierćfinału tych elitarnych rozgrywek. Tak dobrze Bawarczykom nie idzie jednak w lidze, gdzie zajmują drugie miejsce, za plecami odwiecznych rywali z Dortmundu. I prawdopodobnie to jest powodem, dla którego Nagelsmann zostanie zwolniony. W kuluarach plotkuje się także o tym, że Nagelsmann ma konflikt z władzami Bayernu.

Thomas Tuchel to jeden z najlepszych niemieckich trenerów. W 2021 roku zdobył z Chelsea Ligę Mistrzów. Co ciekawe, jego nazwisko wymieniano także w kontekście objęcia posady trenera Realu Madryt. Jak twierdzi jednak Fabrizio Romano, wszystko jest już “klepnięte” i Thomas Tuchel lada moment zostanie ogłoszony jako nowy trener Bayernu Monachium. Jeśli to się stanie faktem, to w pierwszym meczu zagra przeciwko… Borussi Dortmund, a więc klubowi, w którym rozwinął się trenerski talent obecnego 49-latka.