Gabriel Veiga zostanie piłkarzem SSC Napoli. Fabrizio Romano potwierdza transfer

Gabriel Veiga zostanie piłkarzem SSC Napoli. Fabrizio Romano potwierdza transfer
Icon Sport

Media dosyć często informowały o przetasowaniach w linii pomocy SSC Napoli. Wiązało się to w dużej mierze z przyszłością Piotra Zielińskiego, który wahał się między przenosinami do Arabii Saudyjskiej i pozostaniem w zespole mistrza Włoch, ale ostatecznie prawdopodobnie stanęło na tej drugiej opcji. Niezależnie od sytuacji reprezentanta Polski, okazało się, że Gabriel Veiga zostanie piłkarzem SSC Napoli.

Gdy pojawiały się spekulacje o prawdopodobnym pozostaniu Piotra Zielińskiego w SSC Napoli, media wskazywały na to, że nie zablokuje to operacji związanej z transferem Gabriela Veigi do zespołu mistrza Włoch. Wcześniej mówiło się o tym, że utalentowany zawodnik może trafić do Premier League, ale ostatecznie to włoski klub wygrał walkę o podpis hiszpańskiego pomocnika.

Gabriel Veiga zostanie piłkarzem SSC Napoli. Ile zapłaci mistrz Włoch?

Fabrizio Romano poinformował, że SSC Napoli zapłaci za Gabriela Veigę Celcie Vigo 30 mln euro kwoty podstawowej, jednak istnieje szansa, że mistrzowie Włoch wyłożą jeszcze więcej, ponieważ 6 mln euro może zostać do tej operacji doliczone pod postacią zmiennych.

O Gabrielu Veidze zrobiło się głośno w zeszłym sezonie, gdyż hiszpański pomocnik stał się bardzo ważnym ogniwem swojego zespołu. To wychowanek Celty Vigo, który w poprzednich rozgrywkach rozegrał łącznie 40 meczów dla swojej drużyny. Udało mu się zdobyć aż 11 goli i dołożyć do tego 4 asysty, co jak na 21-letniego zawodnika jest bardzo dobrym wynikiem.

Co ciekawe, SSC Napoli może mówić o pewnym sukcesie negocjacyjnym, ponieważ w umowie pomocnika była zapisana klauzula odejścia w wysokości 40 mln euro, więc 30 mln euro kwoty podstawowej to korzystniejsze rozwiązanie dla mistrza Włoch niż wpłacenie klauzuli.

Skoro Fabrizio Romano napisał słynne “here we go”, to można uznać, że prawie na 100% Gabriel Veiga zostanie piłkarzem SSC Napoli. Hiszpański zawodnik uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych pomocników w Europie, więc pozostaje czekać, jak sprawdzi się w zespole mistrza Włoch.